Standard Chartered, kurumsal bir kripto komisyonculuğu başlatmayı ve Avrupalı müşteriler için takas yapmayı planlıyor.

Standard Chartered, Avrupa

Standard Chartered, kurumsal bir kripto komisyonculuğu başlatmayı ve Avrupalı müşteriler için takas yapmayı planlıyor.

Yeni kripto planı

Standard Chartered'ın SC Ventures girişimi için Hong Kong tarafından düzenlenen kripto borsası OSL'nin ana şirketi olan BC Group ile ortaklık kurdu.

İngiliz bankacılık devi Standard Chartered, kurumsal bir kripto komisyonculuğu başlatmayı ve İngiltere ve Avrupalı müşteriler için takas yapmayı planlıyor.

Bu amaçla, Standard Chartered'ın yenilik ve girişim birimi SC Ventures, Hong Kong tarafından düzenlenen kripto borsası OSL'nin ana şirketi olan BC Group ile ortaklık kurdu.

SC Ventures ve BC Group, kurumsal traderlara karşı taraflara bağlamak ve Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerinde ticaret yapmalarına izin vermek için Birleşik Krallık'ta bir ortak girişim kuracak. Ortak girişim, düzenleyici onaylara tabi olarak 2021'in dördüncü çeyreğinde başlamayı hedefliyor.

BC Group'un baş bilgi sorumlusu Usman Ahmad, yeni kuruluşun CEO'su olacak. Standard Chartered'ın yönetici direktörü ve piyasa yapısı başkanı Nick Philpott, ortak girişimin COO'su olacak.

SC Ventures başkanı Alex Manson, "Dijital varlıkların burada kalacağına ve kurumsal piyasa tarafından oldukça alakalı bir varlık sınıfı olarak benimseneceğine dair güçlü bir inancımız var" dedi ve sözlerine şöyle devam etti: Dünyanın en büyük ve en talepkar yatırımcıları tarafından güvenli bir şekilde benimsenmesini ve ticaretini mümkün kılıyor.”

SC Ventures ayrıca kurumsal bir kripto saklama hizmeti olan Zodia Custody'yi başlatma sürecinde. Bu girişim için SC Ventures, geçen Aralık ayında Northern Trust ile ortaklık kurdu.

SC Ventures ayrıca İsviçre blok zinciri şirketi Metaco'nun bir yatırımcısıdır ve sınır ötesi fon transferleri için blok zinciri birlikte çalışabilirliğini keşfetmek için Tayland Merkez Bankası ve Hong Kong Para Otoritesi ile işbirliği yapmaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ