Standard Chartered'ın CEO'su Bill Winters, hem özel hem de devlet destekli kuruluşların benimseme sürecinde öncü rollere sahip olacağından dijital para birimlerinin benimsenmesinin kaçınılmaz olduğuna inanıyor.

Standard Chartered CEO’su Dijital Para Biriminin Benimsenmesinin Kaçınılmaz Olduğuna İnanıyor

Standard Chartered'ın CEO'su Bill Winters, hem özel hem de devlet destekli kuruluşların benimseme sürecinde öncü rollere sahip olacağından dijital para birimlerinin benimsenmesinin kaçınılmaz olduğuna inanıyor.

CNBC raporuna göre, İngiliz çokuluslu bankacılık devi Standard Chartered CEO'su Bill Winters, "açılan yepyeni bir dünya" olduğunu öne sürdü.

Dijital para birimlerinin kullanıma sunulmasının daha da ileri gideceğini ve hem özel sektör hem de devlet destekli kuruluşlar tarafından yönetileceğini sözlerine ekledi.

Bir FinTech etkinliği sırasında CEO, dijital para birimlerinin yakın zamandaki ve gelecekteki uygulamasının özel ve devlet kurumları tarafından yönetileceğini iddia etti. Ayrıca dijitalleşen dünyanın benimsenmesini "kesinlikle kaçınılmaz" hale getireceğini belirtti.

Standard Charted'ın CEO'su Bill Winters, dijital varlıkların yaratılmasının ve benimsenmesinin "kesinlikle kaçınılmaz" olduğunu söyledi.

Bu yıl Singapur'daki sanal FinTech Festivali sırasında, Winters'ın çok yakında finans kurumunun "bu doğrultuda" yeni haberler açıklayacağını bildirdiği bildirildi.

Ayrıca, uluslararası ödeme sisteminin hızlı gelişimi nedeniyle kullanıma sunulduğunu söyledi.

CEO Pazartesi günkü etkinlikte "Merkez bankası dijital para birimlerinin yanı sıra merkez bankası tarafından desteklenmeyen dijital para birimleri için kesinlikle bir rol olduğunu düşünüyorum" dedi.

Standard Chartered’ın CEO'su ayrıca, gönüllü karbon piyasasında alım satım gibi belirli projeler için dijital varlıkların yaratılabileceğine dikkat çekti. Bu nedenle, karbon emisyonlarını dengelemek isteyen kullanıcılar, projelerinin finansmanının "doğrulandığından, standartlaştırıldığından, izlendiğinden" emin olacaktır.

CEO ayrıca, ilginç bir gelişmenin "kendi başına bir para birimiyle eşleşmeyen, ancak bir alt kümenin bir üst kümesini ele geçirmeyi amaçlayan para birimlerine" sahip olmak olacağını ifade etti.

Birçok ülkedeki merkez bankaları şu anda CBDC'leri araştırıyor. Daha önce bildirildiği gibi, Çin e-ticaret web sitesi JD.com, dijital yuan'ı kabul eden ilk çevrimiçi platform oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ