Bu program sayesinde şirket, ana perakende mağazalarında müşteri tabanını hızlı ve doğal bir şekilde artırabileceğine inanmaktadır.

Starbucks, Müşterileri Çekmek ve EldeTtutmak İçin Yeni Bir Web3 Ödül Programı Başlatacak

Bu program sayesinde şirket, ana perakende mağazalarında müşteri tabanını hızlı ve doğal bir şekilde artırabileceğine inanmaktadır.

Starbucks, yıl sona ermeden hala NFT çoğunluğuna geçmeyi planlıyor.

Popüler kahve dükkanı devi ve franchise şirketi Starbucks, yeni müşteriler çekmek ve mevcut müşterileri korumak için başka bir Web3 ödül programı başlatma planını açıkladı. Şirketin geçici CEO'su Howard Schultz, Starbucks'ın 3 Ağustos 2022'deki mali Q3 kazanç çağrısı sırasında bunu duyurdu.

Schultz ayrıca yeni Web3 ödül programının şirketin mevcut sadakat programını genişleteceğini de kaydetti. Schultz, yeni Web3 dijital girişiminin, kazanmak için harcanan Yıldızlar yaklaşımını daha da güçlendireceğini de sözlerine ekledi. Ayrıca Starbucks'ın müşterileriyle duygusal olarak etkileşim kurması için yeni yollar sunacak.

Görüşme sırasında Schultz, Starbucks'ın bir ödül ve topluluk oluşturma sistemi olmak için dijital ödül ekosistemini markalı dijital koleksiyon ürünleriyle birleştirmeyi planladığını ima etti. CEO, şirketin bu birleşik ödül modelinin nasıl çalışacağına dair tüm ayrıntıları şirketin yatırımcı günü olan 13 Eylül'de açıkladığını söyledi.

Schultz, yeni ödül sisteminin yeni müşteriler çekmek için dijital ağında devrim yaratacağını söyledi. Bu nedenle, mevcut müşteri tabanı, özellikle ana perakende mağazalarında doğal olarak büyüyecektir. Starbucks'ın son çeyrek kazançları, analistlerin tahminlerini yüzde 9 aştı. Böylece, küresel gelirinde 8,2 milyar dolarlık bir artışa neden oluyor.

Schultz ayrıca yeni ödül programının şirketin genç müşteri tabanını çekme ve elde tutma hamlesinin bir parçası olduğunu da ortaya koydu. Şirketin yaşlanan bir müşteri tabanı ve genç nesille sıfır bağlantısı olan bir konumda olmak istemeyeceğini söyledi. "Şirketimizin tarihinde her zamankinden daha fazla Z kuşağı ile ilgiliyiz."

Starbucks'ın NFT planları

Bu yılın nisan ayında Starbucks, değiştirilemez token  NFT alanını keşfetme planlarını açıkladı. Bu Nisan duyurusu sırasında, Starbucks CEO'su, şirketin bu takvim yılının sonundan önce muhtemelen bir NFT işine sahip olacağını belirtti.

Starbucks, Web3 ödül programı başlatmayı planlayan tek popüler marka değil. Temmuz 2022'de Hang  işletmeler arası bir blok zinciri şirketi, en son Aeries A finansman programından 16 milyon dolar kazandı. Hang, fonları ürününü, mühendisliğini ve pazara açılma ekiplerini ölçeklendirmek için kullanmayı planlıyor.

Paradigma, Warby Parker, Allbirds ve Thirty-Five Ventures bu finansman turunda önde gelen yatırımcılardı. Popüler kripto yatırım firması Paradigm'in bu fonlama turuna yaptığı yatırım en yüksek oldu. Şirket, markaların mevcut ödül programlarını blok zinciri tabanlı hale getirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Ayrıca, NFT'leri bu tür blok zinciri tabanlı sadakat programlarına dahil etmelerine yardımcı olacaktır. Birden fazla rapora göre, hang, zaten dört erken müşteriye sahip. Bu ilk müşteriler Budweiser popüler bira üretim firması, Bleacher Report  bir spor medyası kuruluşu  ve Superfly ve Bonnaroo ikisi de ünlü müzik festivali gruplarıdır. Marka programı yöneticileri, Hang platformu aracılığıyla üyelik kuralları belirleyebilir, üçüncü taraf hizmetlere bağlanabilir ve avantajlar ve ödüller ekleyebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ