Bu yazımızda sizlere Stargate Finance (STG) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece STG Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Stargate Finance (STG) Coin Nedir? İşte Ayrıntılarıyla STG Token

Bu yazımızda sizlere Stargate Finance (STG) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece STG Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Stargate Finance (STG) Coin Nedir?

Stargate Finance, bir çok zincirli likidite taşıma protokolüdür. Stargate ile kullanıcılar ve dApp'ler, protokolün birleştirilmiş likidite havuzlarına erişirken yerel varlıkları zincirler arası aktarabilir.

GMX (GMX) Coin Nedir? İşte Ayrıntılarıyla GMX Token

STG, projenin yerel tokenidir. STG için mevcut kullanım durumları şunları içerir:

  • Staking: STG sahipleri, Stargate'in yönetişim tokeni olan veSTG'yi almak için STG tokenlarını kilitleyebilir.
  • Yönetişim: Staking STG tarafından alınan veSTG, oylama için kullanılabilir, staking süresi ne kadar uzunsa, stake eden oylama gücü o kadar büyük olur.

Proje, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

  • Aktarım: Kullanıcılar zincirler arası 1:1 yerel varlıkları takas edebilir ve anında garantili kesinliğe sahip olabilir.
  • Havuzlar: Likidite sağlayıcıları, Stargate'in omnichain protokolüne likidite ekleyebilir ve her Stargate transferinde stable coin ödülleri kazanabilir.
  • Çiftlikler: Stargate likidite sağlayıcıları, STG ödülleri karşılığında LP tokenlarını toplayabilir.
  • Delta Algoritması: Anında garantili kesinliği korurken yalnızca yerel varlıklarla ilgilenen yeni bir zincirler arası köprü sınıfı sağlamak için birleşik zincirler arası likiditeden yararlanan yeni bir kaynak dengeleme algoritması.

 06 Mayıs 2023 itibariyle, STG'nin toplam token arzı ve maksimum token arzı 1.000.000.000'dir. Mevcut dolaşımdaki arz 184,227,449 STG’dir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ