Son gelişmelere göre Elon Musk, Starlink'ine ödeme sistemi olarak entegre ederek Dogecoin'i başka bir boyuta taşımayı düşünüyor.

Son gelişmelere göre Elon Musk, Starlink'ine ödeme sistemi olarak entegre ederek Dogecoin'i başka bir boyuta taşımayı düşünüyor. Bununla ilgili pek çok beklenti var çünkü SpaceX, “Doge-1” adlı uzay görevi için meme tokeni benimsedi.

Elon Musk birkaç kez Dogecoin'e olan ilgisini bir dizi tweet aracılığıyla dile getirdi ve meme-coin'in 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettiğini gördü. SpaceX kurucusu geçen yıldan beri varlığa olan inancının her zamankinin ötesine geçtiğini gösterdi. sosyal medya rantları. Örneğin SpaceX, şu anda Dogecoin'de ödeme kabul ediyor.

Son gelişmelere göre Elon Musk, Starlink'ine ödeme sistemi olarak entegre ederek Dogecoin'i başka bir boyuta taşımayı düşünüyor.

Bu, bir kullanıcının kendisine Dogecoin'in Starlink ile geleceğini sormasının ardından kısa bir Twitter alışverişinde duyuruldu. Kesin bir cevap vermese de, bir ihtimal olduğunu ima eden basit ve esprili bir cevap verdi.

Starlink'in birkaç fırlatmadan sonra yaklaşık 2.000 işlevsel uydusu var. Kuruluşundan bu yana, en uzak bölgelerdekiler de dahil olmak üzere müşterilerine yüksek hızlı geniş bant internet sağlamaya çalıştı. Donanım kiti için 499 dolar ödemeye ek olarak, şirket ayrıca ayda 99 dolar alıyor. Gelecekte şirketin olumlu bir kararla çıkması durumunda bu ödemeler için Dogecoin'in kullanılması bekleniyor.

Dogecoin Merkez Sahneye Çıkıyor

Bununla ilgili pek çok beklenti var çünkü SpaceX, “Doge-1” adlı uzay görevi için meme tokeni benimsedi. Yolculuğun, Geometric Energy Corp'tan uzay araştırmaları için kullanılan bir mini uydu olan ve ücretinin tamamı Dogecoin olarak ödendiği sözde CubeSat'ı taşıyacağı bildiriliyor.

Geometric'in Web Sitesinde Şu İfadeler Yer Aldı

DOGE, geleneksel bankaların ticari bir Ay görevini tam olarak finanse edemediği ve yeterince karmaşık olmadığı durumlarda işleyen hızlı, güvenilir ve kriptografik olarak güvenli bir dijital para birimi olduğunu kanıtlamıştır.

Ayrıca Dogecoin'in şirket ile SpaceX arasındaki tüm işler için bir hesap birimi olarak kullanılacağından da bahsedildi. Bu aynı zamanda Ay’a ve Mars'a yapılacak gelecekteki görevler için bir model olacak.

SpaceX'in ticari satışlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Tom Ochinero'ya göre DOGE-1, kripto endüstrisi üzerinde büyük bir etki bırakacak.

Doge-1, kripto para biriminin Dünya yörüngesinin ötesinde uygulamasını gösterecek ve gezegenler arası yatırımın temelini oluşturacak.

Geçen yıl Musk, Tesla şirketinin Bitcoin'e 1,5 milyar dolarlık yatırım yapmasıyla kripto endüstrisinde çok büyük bir hamle yaptı. Bunun üzerine şirket, Bitcoin'i ödeme yöntemlerinden biri haline getirdi. Ancak, bu karar daha sonra Bitcoin iş kanıtı madenciliği algoritmasının enerji tüketimiyle ilgili artan endişelerin ardından iptal edildi. Musk ayrıca Mcdonald's'ın Dogecoin'i kabul etmeye başlayacağını ima etti. Ne yazık ki, bu hiçbir zaman gerçekleşmedi. Mem dijital para, 2021'de ABD'de piyasa değerine göre en büyük kripto para birimlerinden biri ve Google'da en çok aranan kripto para birimi olarak yoluna devam etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ