Steem topluluğunu temsil ettiğini iddia eden bir grup üye olan Steem topluluğu, Justin Sun’ın Steemit üzerindeki etkisini ortadan kaldırmak için hard fork planlıyor.

Steem Topluluğu, Justin Sun’a Başkaldırdı – Hard Fork Geliyor

Steem topluluğunu temsil ettiğini iddia eden bir grup üye olan Steem topluluğu, Justin Sun’ın Steemit üzerindeki etkisini ortadan kaldırmak için hard fork planlıyor.

Steem'in bir ön uç uygulaması olan SteemPeak'e göre, Steem'in hard forkunun 20 Mart saat 10'da EST'de yapılması planlanıyor ve bu da “Hive” adlı yeni bir blockchain ile sonuçlanacak.

“Hive, mevcut Steem kodunun hard forkunu uygulayarak oluşturulan bir DPOS [Delege Kanıt] yönetim blok zinciridir”

Steemit Inc, Steem'in önde gelen doğrulayıcısı olan Blocktrades'in Pazartesi günü yaptığı ayrı bir gönderide "şimdi neredeyse sıfır değere" sahip olduğunu söyledi.

“Justin [Sun] onu elde ettiğinde, Steemit'in fikri mülkiyet, markalaşma ve deneyimli blockchain ve ön uç geliştiricileri şeklinde kesinlikle güçlü bir değeri vardı. Ama şimdi, edindiği tüm geliştiriciler gitti.”

Steem topluluğunun şimdi Sun'la “çoğunlukla hiçbir şey yapmak istemediğini” ve topluluğun bazı üyelerinin “ayrılmak için para ödemeye istekli olduklarını” da sürdürdü.

Sun’ın Tron Vakfı geçen ay Steemit'i satın aldı. Hareket o zamandan bu yana tartışmalara yol açtı. En son olarak, Tron’un Steem ağı üzerindeki “düşmanca ele geçirilmesi” ilgi odağı oldu.

Tron ve Steemit, Binance ve Huobi de dahil olmak üzere üst borsaların yardımıyla Steem ağının kontrolünde kalmak için hard forku tek taraflı olarak zorladı.

Binance CEO'su Changpeng "CZ" Zhao, o zaman bir tweet'te hard forkun onaylandığını kabul etti. Ancak Binance'in Tron'dan herhangi bir parasal teşvik almadığını ve tarafsızlık sözü verdiğini de öne sürdü.

CZ, "Binance'in zincir yönetişimi ile hiçbir ilgisi yok. Biz tarafsız kalıyoruz," dedi.

“Düşmanca ele geçirme” bir topluluk patlamasına yol açtı ve topluluk şimdi Hive blok zincirine taşınmak istiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ