Stellar (XLM) haftalık yüzde 25 kazanç bildirdi.

Stellar Lümen: XLM, XRP

Stellar (XLM) haftalık yüzde 25 kazanç bildirdi. Stellar ve XRP, XLM'yi daha yükseğe çıkarabilecek bazı benzer özelliklere sahiptir.
XRP tarafından yürütülen son yükseliş fiyatı, rakibi Stellar'ın (XLM) fiyatını olumlu yönde etkiliyor. XLM, haftalık yüzde 17'nin üzerinde kazanç elde etti ve son 24 saatte yüzde 4,91 arttı. Mevcut verilere göre 0.119 dolardan işlem görüyor. XLM'nin 3 milyar dolarlık piyasa değeri, onu dünya çapında 25. en büyük kripto para yapıyor. Daha önce bildirildiği gibi, XRP'nin fiyatı, haftalık büyük kayıplar kaydeden Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen dijital varlıklara kıyasla geçen hafta yüzde 35'in üzerinde arttı.

Son veriler, XRP'nin 0,439 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor. Son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 10 kazandı ve haftalık yüzde 35,18 kazanç sağladı. Bir zincir içi analiz firması olan Santiment'ten alınan veriler, XRP fiyatındaki son artıştan balina hareketinin ve artan tüccar iyimserliğinin sorumlu olabileceğini belirtti. Ripple'ın SEC ile devam eden davasındaki son olumlu gelişmeler, tüccarlar arasında iyimserliğin artmasına neden oldu.

SEC, Aralık 2020'de Ripple'ı mahkemeye verdi ve blockchain firmasının ve yöneticilerinin XRP tokenlerini kayıt dışı menkul kıymetler olarak sattığını iddia etti. Endüstri analistleri, davanın XLM gibi diğer birkaç kripto para birimini etkileyebileceğine inanıyor. Ayrıca sorunun, SEC'in kripto varlıkları üzerinde tam gözetim işlevleri gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğini belirleyeceğini düşünüyorlar.

Geçen ay, ünlü varlık yönetimi firması Grayscale, SEC dosyasında XLM, ZEN ve ZEC'nin mevcut gerçeklere dayalı menkul kıymetler olabileceğini ima etti. Grayscale’in konumu, yukarıdaki tokenlerin hiçbirinin menkul kıymet olmadığını teyit ettikleri Mayıs ve Haziran aylarındaki önceki duruşlarından büyük bir değişim.

Stellar ve Ripple Arasındaki Benzer Özellikler

Jed McCaleb'in Ripple'ın kurucu ortağı olduğunu ve 2014 yılında Stellar'ı yarattığını belirtmekte fayda var. Bu, Stellar ve Ripple'ın neden bazı benzer özelliklere sahip olduğunu açıklayabilir. Ripple gibi, Stellar da insanların dünya çapında kolayca para göndermelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Ayrıca, her iki ağ da işlemleri doğrulamak için bir konsensüs süreci kullanır.

Madenciliği kullanmazlar ve herhangi bir enerji yoğun donanım gerektirmezler. XRP ve XLM'nin bir tedarik sınırı vardır; Token arzının yaklaşık yüzde 50'si geçen Ekim itibariyle dolaşımda. XRP'nin 100 milyar coin arz sınırı varken, XLM'nin 50 milyar coin'i var. Böylece, Ripple ve Stellar birçok işlemi çoğu ağdan daha ucuza ve daha hızlı halledebilir.

Her iki ağın tasarımı, insanların geleneksel banka transferlerinden daha hızlı, daha kolay ve daha iyi para transfer etmesini sağlar. Stellar ve Ripple, daha güvenli fon transferlerine ek olarak, birincil hedeflerinden biri olan neredeyse sıfır işlem ücreti alıyor.

Stellar ile ilgili dikkate değer bir gerçek, herkesin üzerinde finansal ürünler oluşturmasına izin veren açık bir ağ olmasıdır. Blue Marble (çevreye duyarlı bir NFT pazarı), Stellar ağı üzerine inşa edilmiş yeni bir projeye örnektir.

NFT pazarı, karbon giderme kredileri vermek için Stellar blok zincirinden yararlanır ve bir Avrupa Biochar sertifikasına (EBC) sahiptir. EBC, Avrupa çapında gönüllü bir endüstridir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ