Stellar Lumens 55 Milyar Koin Yaktı - Fiyatta Son Durum

Stellar Lumens 55 Milyar Koin Yaktı - Fiyatta Son Durum

Stellar Lumens 55 Milyar Koin Yaktı - Fiyatta Son Durum

Kripto para dünyasına bugün bomba gibi bir haber düştü. Haber popüler altcoin olan Stellar Lumens’ten gelmiş durumda.

55 Milyar Koin Yakıldı

Stellar Kalkınma Vakfı (SDF), Stellar ağının gelişimi için bugün 55 milyar Stellar Lumen (XLM) tokenini yaktığını bir duyuru ile kripto para dünyasıyla paylaştı.

4 Kasım’da kripto para dünyasıyla paylaşılan bir medium gönderisine göre, Stellar Kalkınma Vakfı (SDF), zaman ve durumlar ilerledikçe daha verimli olma çabasının bir parçası olarak var olan token sayısınn koin yakımıyla birlikte büyük ölçüde azaldığını ifade ediyor.

Stellar Kalkınma Vakfı (SDF), airdrop programları ve ortaklık programları için ayrılan 85 milyardan fazla koinden 55 milyarlık kısmı yakmış durumda.

Token başına 0,085 ABD doları olan bir fiyatla, yakılan koinlerin değeri yaklaşık 4,7 milyar gibi devasa bir rakama tekabül ediyor. Stellar yazının yazıldığı sırada koin yakımının gerçekleşmesinin ardından yüzde 25’lik bir fiyat artışı yaşayarak 0,08 dolar seviyelerine gelmiş durumda.  

Blog yazısına göre, yukarıda belirtilen programlarda geride kalan token sayısı 50 milyar civarında.

Stellar Kalkınma Vakfı (SDF) ekosistemdeki gelişmeye odaklanıyor

SDF, koin yakmanın sistemi daha verimli hale getirmeye yönelik olduğunu belirtiyor ve şu ifadelere yer veriyor:

“SDF daha zayıf olabilir ve daha az Stellar kullanarak koin yakımı işini tamamlamış olabilir. Yıllar boyunca, hediye ve airdropların azalan etkilere sahip olduğunu gördük. Bu hamle özellikle büyük miktarlarda, orijinal planımızı desteklemek üzere tasarlandı. Böylece daha küçük bir topluluğa dönük programın etkisi de aynı olacak.”

SDF, geri kalan tokenlerin 12 milyarını (1.02 milyar $) “Stellar için bir savunma programına” aktarılacağını ifade ediyor.

İki milyar XLM (170 milyon dolar) ekosistem desteğine, 1 milyar XLM (85 milyon dolar) ise Stellar’ın altyapı hibe programına girecek.

Kullanım durumu yatırımı, döviz desteği, yeni ürünler, Stellar Girişim Fonu ve diğer uygulamalara ilave olarak token miktarları dağıtılacak

Stellar enflasyon özelliğini kaldırıyor

Stellar, eylül ayında enflasyon özelliğini önümüzdeki dönemde yükseltmeyi planladığını açıklamıştı. Stellar Development Foundation, geliştiricilerin artık ağ katılımcıları için kullanışlı olmadığını söyledikleri araçtan kurtulmak istediklerini ifade etmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ