Komisyonun kripto piyasası oyuncularını piyasa danışma komitesine dahil etme kararı, ABD düzenleyicilerinin kripto ve blockchain'in ülkenin finansal piyasalarının geleceği ile ilgisini kabul ettiğini kanıtlıyor.

Stellar Lumens, Dünya Çapında İlk Blockchain Projesi Olarak Süper Önemli Yönetim Kuruluna Katılıyor

Komisyonun kripto piyasası oyuncularını piyasa danışma komitesine dahil etme kararı, ABD düzenleyicilerinin kripto ve blockchain'in ülkenin finansal piyasalarının geleceği ile ilgisini kabul ettiğini kanıtlıyor.
SDF ayrıca, iki endüstri devi arasındaki derin işbirliklerini teşvik ederek mevcut finansal altyapıları geliştirmelerini sağladığı için geleneksel finans alanındaki oyuncularla çalışmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Blockchain tabanlı dağıtık defter ağı Stellar Lumens'in resmi Twitter hesabından yapılan duyuruya göre, Stellar Geliştirme Vakfı (SDF), emtia vadeli işlem komisyonunun (CFTC) küresel piyasa danışma komitesine katılacak.

Duyuru, vakfın küresel bir pazarın fırsatları ve zorlukları hakkında tavsiye arayan komiteye kripto yerli bir bakış açısı verme şansı olduğu için çok büyük.

Son zamanlarda CFTC, dijital varlık piyasasını düzenlemenin en iyi yollarını tartışmak için deneyimini kullanmak üzere küresel piyasa danışma komitesini yeniden başlattı. Komisyonun kripto piyasası oyuncularını piyasa danışma komitesine dahil etme kararı, ABD düzenleyicilerinin kripto ve blok zincirinin ülkenin finansal piyasalarının geleceği ile ilgisini kabul ettiğini kanıtlıyor.

ABD Finansal Piyasaları İçin Parlak Bir Gelecek

Bu komitede SDF'nin yanı sıra kripto ile ilgili üç firma daha var. Ancak SDF, blockchain firmalarını temsil eden tek kripto firmasıdır. Diğer komite üyeleri, Blackrock, J.P. Morgan ve Goldman Sachs gibi önde gelen kurumsal finans oyuncularıdır. CFTC komiseri Caroline Pham bu komiteye başkanlık ediyor.

Komite, CFTC'ye dürüstlük meselelerini ve ABD mali piyasalarını etkileyen diğer meseleleri çözmenin en iyi yollarını önerecektir. Komitede SDF'nin varlığı, blockchain endüstrisi için ileriye doğru atılmış büyük bir adımdır. Aynı zamanda blockchain ve kripto alanı ile ABD finansal piyasalarının geleceği arasındaki bağlantıyı da kanıtlıyor.

Ayrıca, CFTC'nin finansal alanda geleneksel finans oyuncuları dışında çeşitli alanlardan oyunculara sahip olmaya kararlı olduğunu kanıtlıyor. SDF'nin komiteye dahil edilmesinin bir başka yararı da, sektöre kısa ve uzun vadede blockchain ve kripto endüstrisi için düzenleyici netlik ile ilgili tartışmalarda söz sahibi olma şansı vermesidir. Bu gelişmeyle ilgili bir Stellar Lumens blog gönderisine göre, blok zinciri ve kripto sektörü, düzenleyicilerden akıllı politikalar ve net kurallar geldiğinde potansiyelini gerçekleştirebilir.

Bu nedenle, bu sektördeki katılımcıların, bu hedefi gerçeğe dönüştürmek için düzenleyiciler ve politika yapıcılarla sürekli diyalog halinde olması gerekir.

QSD'nin Komite Üyesi Olarak Hedefleri

Blog gönderisi, SDF'nin komitenin blockchain teknolojisinin merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesi ve desteklenmesiyle ilgisini anlamasını sağlamayı amaçladığını ortaya koydu. Havaleler kripto dünyasında daha alakalı hale geldikçe, stablecoin'ler en önemli uygulamalarından birini temsil ediyor. Bu nedenle SDF, stablecoin'lerin gerçek dünyadaki kullanım durumlarının ve kripto pazarlarının alaka düzeyini yineleyecektir.

Blog yazısı, sabit paralardan yararlanarak insani yardım sağlayan mükemmel yardım desteğinden bahsetti. SDF ayrıca, iki endüstri devi arasındaki derin işbirliklerini teşvik ederek mevcut finansal altyapıları geliştirmelerini sağladığı için geleneksel finans alanındaki oyuncularla çalışmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Geçen yılki yoğun kalkınma faaliyetlerinin ardından, düzenleyici kurumlarla ilişkiler kurmak SDG için şimdi her zamankinden daha kritik. Bu nedenle, CFTC komitesine dahil edilmesi, blockchain teknolojisinin daha geniş bir şekilde benimsenmesi için yapılan baskıyı daha da güçlendirecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ