Duyuruyu takiben, XLM'nin fiyatı son 24 saatte yüzde 6.72 artarak şu anda 0.096 dolardan işlem görüyor.

Stellar Lumens İçin Büyük: ZUSD, Milyar Dolarlık Pazarda Stellar Ağında Piyasaya Çıktı

Duyuruyu takiben, XLM'nin fiyatı son 24 saatte yüzde 6.72 artarak şu anda 0.096 dolardan işlem görüyor.
Stellar Development Foundation (SDF), açık kaynaklı Stellar ağının gelişimini ve büyümesini destekleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.
Stellar blok zincirinin yerel kripto para birimi olan Stellar Lumens (XLM), blok zinciri tabanlı ödeme ağına iki saygın sabit paranın entegrasyonu ile büyük bir artış görmeye hazırlanıyor.

Açık kaynaklı Stellar ağının gelişimini ve büyümesini destekleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Stellar Development Foundation (SDF), bir basın açıklamasında GMO-Z ile ortaklaşa Stellar ağında GYEN ve ZUSD stabilcoinlerini piyasaya sürdüğünü söyledi. .com Güven Şirketi.

New York merkezli şirket, dijital paraları ihraç eden Japon internet holdingi GMO Internet Group'un düzenlenmiş bir yan kuruluşudur. GYEN, dünyanın ilk düzenlenmiş Japon yeni ("JPY") dijital parası iken, ZUSD ABD dolarına sabitlenmiş bir dijital paradır.

SDF CEO'su ve icra direktörü Denelle Dixon yaptığı açıklamada, vakfın stabilcoinleri Stellar ağına getirmek için GMO Trust ile çalışmaktan heyecan duyduğunu söyledi. O yazdı;

Bu entegrasyon, Stellar'ın hızını, ölçeğini ve satın alınabilirliğini, dünyanın ilk düzenlenmiş JPY sabitlenmiş dijital parasının küresel kullanımıyla birleştirecek ve bu, küresel ödeme sistemleri arasında birlikte çalışabilirliği geliştirme yolumuzda önemli bir kilometre taşıdır.

GMO-Z.com Trust Company CEO'su Ken Nakamura, entegrasyonun geleneksel fiat raylarını blok zinciri tabanlı raylara bağlayacağını söyledi. Ayrıca, Stellar'ı başlatmanın "Ethereum ile karşılaştırıldığında çok daha hızlı, daha ucuz ve daha ölçeklenebilir bir çözüm" arayan müşterilere fayda sağlayacağını belirtti.

Açıklama, her iki stablecoin'in de sırasıyla JPY ve USD fiat rezervleriyle 1:1 oranında tamamen desteklendiğini ve rezervlerin bağımsız bir akredite muhasebe firması tarafından aylık olarak denetlendiğini belirtiyor.

GMO Trust ayrıca dijital paraların Ethereum ve Stellar sürümleri arasında ücretsiz bir takas sunuyor. DApp'ler, borsalar ve ödeme firmaları dahil müşteriler GMO Trust'ın API'lerinden yararlanabilecek.

XLM Fiyat Aşamalandırma Kurtarma


Bu arada, GYEN ve ZUSD, Stellar ağındaki ilk sabit paralar değil. Ödeme ağı, Circle tarafından verilen USDC stabilcoinin entegrasyonunu geçen yıl yerel bir varlık olarak gördü. Bu, İngiltere merkezli bir dijital ödeme platformu olan Wirex dahil olmak üzere ağ üzerinde oluşturulan protokoller tarafından benimsendiğini gördü.

Duyuruyu takiben, XLM fiyatı son 24 saatte %6.72 artarak şu anda CoinMarketCap verisi başına 0.096$'dan işlem görüyor. Ralli, jetonun iki yıllık 0,0815 dolarlık bir fiyata düşmesinden sonra geldi. Fiyat düşüşü, FTX likidite sıkışıklığının neden olduğu piyasa bulaşmasıyla bağlantılı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ