TechStars, bölgenin yetersiz hizmet alan pazarına yenilikçi çözümler sağlamak için ilk teknoloji girişim hızlandırma programı için LatAm ülkelerinden 12 girişimi seçti.

Stellar Lumens, Latin Amerika

TechStars, bölgenin yetersiz hizmet alan pazarına yenilikçi çözümler sağlamak için ilk teknoloji girişim hızlandırma programı için LatAm ülkelerinden 12 girişimi seçti.
Programın toplam süresi 90 gündür ve Güney Amerika (özellikle Brezilya, Arjantin ve Şili), ABD, Latin Amerika ve Meksika'dan kurucular katılır.

Yakın tarihli bir blog gönderisinde, Stellar destekli TechStars ödemeleri, açılış hızlandırma programı için seçtiği 12 girişimi duyurdu. Duyuruya göre TechStars, finansal altyapı, yatırım, kişisel finansal yönetim, borç verme, finansal okuryazarlık ve ödemeler gibi kategorilerde yetersiz hizmet alan veya gelişmekte olan pazarlar için sağladıkları yenilikçi ödeme çözümlerine dayanarak bu girişimleri seçti.

Bu TechStars programı, Latin Amerika'daki teknoloji girişimleri için ilk beden eğitimidir. TechStars ekibinin bu girişimlerin ekipleriyle sanal ve fiziksel olarak buluşacağı hibrit bir programdır. Bu fiziksel toplantıları Miami, Mexico City ve Dallas'ta yapacaklar ve her yerde bir hafta sürecek toplantılar olacak.

Programın toplam süresi 90 gündür ve Güney Amerika (özellikle Brezilya, Arjantin ve Şili), ABD, Latin Amerika ve Meksika'dan kurucular katılır.

Büyük Bir Yetersiz Hizmet Pazarı

Blockchain tabanlı dağıtılmış defter, Stellar Lumens ve dijital ödemeler devi MoneyGram, bu programın ana sponsorları. Stellar Lumens ve MoneyGram'ın da ortak olduklarını ve LatAm ülkeleri de dahil olmak üzere gelişmekte olan pazarlarda sağlam bir fintech ekosistemi kurduklarını belirtmekte fayda var.

TechStars ödeme hızlandırıcı program direktörü Tricia Martinez, büyük ölçüde yetersiz hizmet alan bir pazara sahip olduğu için LatAm ülkelerinde sonsuz finansal katılım ve fintech inovasyon fırsatları olduğunu düşünüyor. Martinez, birçok işletmenin kur oynaklığı ve bozuk altyapı gibi operasyonlarının sorunlarına çözüm aradığını da sözlerine ekledi.

Benzer şekilde, tüketiciler verimli sistemler isterler ve finansal işlemlerini gerçekleştirmek için büyük ücretler öderler.

Açılış Programı İçin Başlangıçlar

TechStars tarafından ilk hızlandırma programı için seçilen 12 girişim:

Banca.me, LatAm sakinleri için kredilere daha kolay, daha ucuz ve daha hızlı erişim sağlamayı planlıyor.
Bundil, ortalama bir sakin için yatırımları kolaylaştırmayı amaçlıyor. Kredi kartlarıyla yapılan günlük kullanıcı satın alımlarından yedek tutarları düşüren otomatik bir sistem başlatmayı planlamaktadır. Ardından, bu tür yedek miktarları hisse senetleri ve kripto gibi çeşitli finansal araçlara yatırın. Bir yan fayda, bu yöntemin kullanıcıların sağlıklı yatırım alışkanlıkları geliştirmesini sağlamasıdır.
College Cash, öğrencilerin sosyal platformlarda günlük olarak paylaştıkları düzenli içerik için nakit ödüller kazanmalarına yardımcı olmayı planlıyor. Bunu gerçekleştirmek için markalarla iş birliği yapacak ve lise öğrencileri de dahil olmak üzere tüm öğrencilerin kullanımına açık olacak ve ödüllerini öğrenci kredilerini dengelemek için kullanabilecekler.
Lenme, işletmelere, kurumlara ve bireylere kısa vadeli kripto geri krediler sunmayı planlıyor.
Mica'nın odak noktası kiracılardır. Yenilikçi çözümü, kiracıların diğer avantajların yanı sıra seçtikleri daireyi kiralamasına, fatura ödemelerini otomatikleştirmesine ve taşınma maliyetlerini azaltmasına yardımcı olacaktır.
Oinc, genç yetişkinlerin tasarruflarını ve yatırımlarını otomatikleştirmelerine yardımcı olmayı planlıyor. Kullanıcılar, kolayca tasarruf etmek ve finansal hedeflerine ulaşmak için kurulum kurallarını otomatikleştirebilir.
Listedeki diğer altı girişim ise Moneo, Mox, Ola, Pactta, Uils ve Zumma. Bu arada, Stellar Lumens'in yerel tokeni XLM, gelişmeye olumlu tepki veriyor. Son 24 saatte yüzde 3,2 arttı ve verilerimize göre 0,075 dolardan işlem görüyor.

Stellar Lumens ekosistemindeki diğer olumlu gelişmeler, XLM'nin fiyatını kısa vadede 0,10 dolara çıkarabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ