Merkle Science'ın endüstri lideri uyumluluk ürünü Compass, Web3 alanındaki uyumluluk ve güvenlik sorunlarını çözer.

Stellar Lumens, Milyar Dolarlık Pazarda Güvenliği Artırmak İçin Merkle Science İle Ortak Oldu – XLM 1 Doları Görecek Mi?

Merkle Science'ın endüstri lideri uyumluluk ürünü Compass, Web3 alanındaki uyumluluk ve güvenlik sorunlarını çözer.
Stellar'da bulunan Pusula ile, Stellar'daki geliştiricilerin mutlak güvenlik ve şeffaflık ile oluşturmasına olanak tanıyacak.
16 Kasım Çarşamba günü, tahmini Web3 risk ve istihbarat platformu Merkle Science, Stellar Development Foundation (SDF) ile stratejik ortaklığını duyurdu.

Stellar Geliştirme Vakfı, hız, fayda ve satın alınabilirlik için tasarlanmış merkezi olmayan bir blok zinciri olan Stellar ağının büyümesi ve gelişmesiyle ilgilenen kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bu ortaklığın bir parçası olarak Merkle Science, endüstri lideri uyumluluk ürünü Compass'ı Stellar blockchain ağına getirecek. Bu, Stellar ekosistemindeki geliştiricilere çok ihtiyaç duyulan güvenlik ve uyumluluğun sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Web3 dünyası çok hızlı bir şekilde gelişirken, büyük güvenlik ve uyumluluk sorunlarıyla karşı karşıyadır. Bu zorluklar, son birkaç ayda Web3 pazarının hızlı büyümesiyle daha da büyüdü. Ayrıca, blockchain ağları arasındaki işlerliğin artmasıyla birlikte, yüksek profilli saldırıların sayısı da milyonlarca dolara ulaştı. Geliştirme hakkında konuşan Merkle Science Küresel Ortaklıklar Direktörü Ian Lee şunları söyledi:

Merkle Science, SDF ile uzun süreli bir ilişki sürdürmeyi ve Stellar ağının gelişen büyüme hikayesine değer katmayı dört gözle bekliyor. Merkle Science, blockchain teknolojisi tarafından desteklenen bir dünya öngörüyor ve kriptonun güvenli ve sağlıklı büyümesini sağlamak için altyapı oluşturuyor.

Misyonumuz, SDF'nin daha fazla finansal katılımı teşvik etme misyonuyla mükemmel bir uyum içindedir. Bu entegrasyon, bizi web3 ekosistemindeki adli ve düzenleyici zorlukların ele alınmasında bir sonraki seviyeye taşıyor.

"Pusula" Şu Şekilde Çalışacak

Merkle Science'ın "Pusulası", artık Stellar Ağı'nda bulunan, davranışa dayalı bir risk raporlama ve işlem izleme sistemidir. Böylece, Stellar blok zincirini temel alan operatörler ve geliştiriciler, platformunda yeni nesil güvenliğe sahip olacak.

Ayrıca, artık Merkle'de bulunan Compass izleme sistemi ile Stellar üzerinde çalışan şirketler, geliştiricilerine her türlü dolandırıcılık ve tehdide karşı bir sonraki güvence düzeyini sunabilir. Merkle Science'ın Pusula çözümü, sürtünmesiz bir arayüz ve entegrasyon kolaylığı sunar. Sonuç olarak, Stellar'daki şirketler operasyonel verimliliklerini artırırken vakaları kolayca yönetebilir, atayabilir, birbirine bağlayabilir ve takip edebilir.

Böylece Merkle Science, Stellar Ağı'na tamamen yeni bir "şeffaflık, güvenlik ve uyumluluk" düzeyi getirecek. Stellar Development Foundation'ın CEO'su ve İcra Direktörü Denelle Dixon şunları söyledi:

Bu ortaklık, Stellar ağı için risk azaltmada bir dönüm noktası ve çözüm olarak duruyor. Merkle Science'ın yeni nesil platformu, Stellar ağındaki projelerin ortaya çıkan önemli çözümlerden yararlanmasını mümkün kılacak. Stellar'ı geliştirmenin getirdiği birlikte çalışabilirlik ve hızdan yararlanan herkes, artık buna uygun sektör lideri uyumluluk araçlarını deneyimleyebilir.

Stellar ve Merkle Science arasındaki bu ortaklık kesinlikle platformda daha fazla Web3 gelişimini teşvik edecektir. Ayrıca, yerel tokeni XLM'nin daha fazla kullanılabilirliğine yol açabilir. Web3 yangını hızla yakalanırsa, XLM gelecekte 1 dolara kadar yükselebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ