Stellar Lumens (XLM) ve IOTA (MIOTA), yatırımcılar düşüşü satın alırken önemli günlük fiyat artışları kaydetti.

Stellar Lumens ve IOTA Yatırımcıları Düşüşü Satın Alıyor

Stellar Lumens (XLM) ve IOTA (MIOTA), yatırımcılar düşüşü satın alırken önemli günlük fiyat artışları kaydetti.

İki tokenin yükselişi, iki BTC yatırımcı grubu arasındaki büyük birikimle aynı zamana denk geldi.
Devasa kripto piyasası negatif fiyat geri çekilmesinin ortasında, iki altcoin – Stellar Lumens (XLM) ve IOTA (MIOTA) – güçlü yatırımcı güveninin işaretlerini veriyor.

Blockchain tabanlı ödeme ağı Stellar'ın yerel kripto para birimi Stellar Lumens (XLM), yatırımcılar tarafından sürekli dip alımları kaydediyor. Token, son 24 saatte yüzde 1,64'lük bir fiyat artışı gördü ve buna karşılık gelen haftalık yüzde 5,64'lük bir artışla, yazı yazılırken yaklaşık 0,089 dolardan el değiştirdi.

Fiyat artışı, Token Terminalinden alınan verilere göre işlem hacminde 58,3'lük bir fiyat artışı ve XLM için işlem ücretlerinde 175'lik bir fiyat artışı ile aynı zamana denk geldi.

XLM'ye benzer şekilde, IOTA da yükseliş çizgisinde. Nesnelerin İnterneti (IoT) için oluşturulmuş açık kaynaklı dağıtılmış defterin yerel belirteci, günlük ve haftalık zaman dilimlerinde sırasıyla yüzde 0,84 ve yüzde 1,4 artarak bu yazı yazılırken yaklaşık 0,22 dolardan işlem görüyor.

Altcoinlerin fiyatındaki artış, ilgili ekosistemlerindeki yükseliş gelişmelerinin arkasında. Stellar ekosistemi kısa süre önce tamamen düzenlenmiş iki stablecoin'in piyasaya sürüldüğünü gördü ve GetPaid de dahil olmak üzere birkaç önemli ortaklık ve proje lansmanını duyurdu.

Bu arada IOTA, sıfır ücretli varlık tokenizasyonunu başlatacak IOTA yükseltmeleri için bir hazırlık ağı olan Shimmer Network'ün lansmanını gördü. Ağ ayrıca, DLT ağı ile devam eden konsensüs, tokenomik ve tıkanıklık kontrolü sorunlarını çözeceği için “canlı bir canavar” olması beklenen IOTA 2.0 üzerinde çalıştığını da ortaya koydu.

BTC Yatırımcıları Da Düşüşü Satın Alıyor

Bu arada XLM ve IOTA, dip alım yapan yatırımcıların arkasında yükseliş dalgası yaşayan tek kripto para birimleri değil. Kıyaslama kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), vahşi oynaklığına rağmen yatırımcılardan önemli piyasa faaliyetleri gördü.

Kripto veri analitiği platformu Glassnode, bir analizde iki büyük yatırımcı grubunun BTC piyasasında özellikle aktif olduğuna dikkat çekti. Bunlar karidesler (1 BTC'den az tutan cüzdanlar) ve 10 BTC'ye kadar tutan yengeçler veya yatırımcılardır.

Karides kohortu, FTX'in tüm zamanların en yüksek bakiye artışını sağlamak için çökmesinden bu yana varlıklarına 96,2 bin BTC ekledi. Toplamda, bu yatırımcı grubu şu anda dolaşımdaki BTC arzının yüzde 6,3'üne eşdeğer 1,21 milyon BTC'ye sahip.

Glassnode, benzer şekilde, yengeçlerin de son 30 gün içinde 191,6 bin BTC'lik agresif bir denge artışı gördüklerini ve tüm zamanların en yüksek seviyesini yakalayarak Temmuz ayındaki zirve olan aylık 126 bin BTC'yi aştığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ