ABD merkezli Latin göçmenler artık Félix ile saniyeler içinde evlerine para gönderebilirler.

Stellar Lumens: Whatsapp Tabanlı Félix, Sınır Ötesi Ödemeler İçin XLM

ABD merkezli Latin göçmenler artık Félix ile saniyeler içinde evlerine para gönderebilirler.
Fintech ve kripto ödeme platformları, sınır ötesi ödeme sorunlarının ardından ortaya çıkmaya devam ediyor.
Sınır ötesi ödeme sorunlarının çözülmesi birçok fintech ve kripto platformunun odak noktası olmuştur.
Finans blok zinciri tabanlı bir çözüm platformu olan Stellar, yakın tarihli bir tweet'te, Félix ve Bitso'nun ABD merkezli Latinler için mükemmel bir havale çözümü oluşturmak için ortaklık kurduğunu duyurdu.
Yapay zeka ve blockchain teknolojisini birleştiren ikili, Félix'te havale göndermenin olabildiğince kolay ve insani olmasını sağlıyor.

Félix, ABD merkezli Latinlerin Latin Amerika'daki akrabalarına para göndermelerini sağlayan Whatsapp tabanlı bir ödeme platformudur. Bitso ise Latin Amerika'daki en büyük kripto platformudur.

Stellar, geleneksel havale çözümlerinin ortaya çıkardığı birkaç zorluğun altını çiziyor. Bahsedilen; yüksek işlem ücretleri, havale göndermek veya almak için kat edilen mesafe ve fiziksel nakit bulundurmaktan kaynaklanan güvenlik endişeleri. Bunların hepsini Felix ve Bitso çözüyor.

Félix'in kurucuları havale bilmecesinin çözümünü keşfettiler. Stellar'a göre, tek gereken, ABD'deki Latinler tarafından çok sevilen bir sohbet platformu olan AI, Bitso'nun açma/kapama rampaları ve Circle tarafından çıkarılan tamamen rezerve edilmiş bir dolar kripto para birimi olan USD Coin'in (USDC) birleşimiydi.

Havalelerin işlenmesiyle ilgili uzun saatler ve günler de ortaklığın çözmeye çalıştığı büyük bir sıkıntıydı.

Félix'in kurucu ortağı ve CEO'su Manuel Godoy yaptığı açıklamada, "Stellar ağında USDC kullanıyoruz ve bu bizim için çok güzel çalışıyor. Şu anda tüm havale süreci, gönderenin bir mağazaya gitmesinden lehtarın depozitoyu görmesine kadar bir saat, bazen günler sürebilmektedir. Felix ile saniyeler sürüyor.”

Bitso'nun ortağı olarak Félix, platformda bulunan USDC, Meksika pezosu ve 34'ün üzerinde başka kripto para birimine erişime sahiptir. Felix, Bitso hesabına normal ABD doları fiat veya USDC ile para yatırabilir.

Sınır Ötesi Ödeme Sorunları

Başka bir ülkede göçmen olarak çalışmak, eve para göndermeye gelinceye kadar harika olabilir.
Sınır ötesi ödeme sorunları bir süredir ortalıkta dolaşıyor ve Fintech'ler ve kripto platformları ortaya çıkana kadar çözülemez görünüyordu.

Uzun saatler süren havalelerin dalgasını birkaç saniyelik havalelere çevirmek için artan sayıda finansal ödeme çözümü var.

Migration veri portalına göre, 2022'de küresel havalelerde 600 milyar doların üzerinde kaydedildi. Bu büyük pazar alanı, diğerlerinin yanı sıra ağır işlem ücretleri, işlem günleri ve kat edilen mesafe ile çok fazla rahatsız.

Felix gibi finansal platformlar ve Felix ile Bitso'nunki gibi ortaklıklar sıralandı. Birçok hükümet, havaleden elde edilen geliri artırmak için fintech çözümleriyle aktif olarak ortaklık kuruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ