Circle'ın Baş Güvenlik Görevlisi, USDC'nin ABD ekonomisindeki önemi hakkında kongrede konuştu.

Stellar, MoneyGram ve Circle

Circle'ın Baş Güvenlik Görevlisi, USDC'nin ABD ekonomisindeki önemi hakkında kongrede konuştu.
USDC ve diğer stabilcoinlerin, doların lider para birimi konumunu korumasına yardımcı olmada oynadığı rolü vurguladı.

Circle'daki CSO ve Küresel Gizlilik Başkanı, kısa süre önce sabit paralar etrafında toplanan bir duruşmada Kongre ile konuştu. Duruşma sırasında, Circle'ın bir parçası olan Dante Disparte, Stablecoin'lerin ABD'nin rekabet gücünü ve ulusun güvenliğini nasıl geliştirdiğini vurguladı.

Circle CSO, artan dolarizasyon korkularının farkına vardı. Ayrıca, ABD değerleriyle uyumlu olmayan alternatif ödeme sistemlerindeki artışı da kabul etti. Disparte, USDC ve dolar cinsinden ödeme istikrarlı paraları önermeye devam etti. Ayrıca, bunları ABD dolarının küresel referans para birimi konumunu korumasını sağlamaya hazır seçenekler olarak gösteriyor.

Daha da ileri giderek, USDC'nin sunduğu olanakların yanı sıra açık ve birlikte çalışabilir ödeme sistemlerinin faydalarını sergileyen Circle'ın en dikkate değer ortaklıklarından biri hakkında konuştu.

Circle, MoneyGram ve Stellar Development Foundation geçen yıl Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ile ortaklık kurdu. Ortaklık, Ukrayna'dan savaşta yerinden edilmiş mültecileri desteklemek için kullanılacak bir dijital dolar nakit yardımı aracı olarak USDC'nin etkinleştirilmesine izin verdi.

Disparte, USDC'nin Ukrayna'daki mültecilere sorulmasında önemli bir rol oynadığını söylüyor
İşbirliği, UNHCR'nin mültecilerin mobil cüzdanlarına doğrudan bir tür evrensel olarak taşınabilir dijital dolar göndermesine olanak sağladı. Disparte'ı açıkladı.

Buna karşılık, Rusya'nın saldırı savaşında ülkelerinin ve fiziksel bankacılık altyapılarının büyük bir kısmının yok edilmiş olmasına rağmen, bu dijital dolarları telefonlarında gönderebilir, harcayabilir ve biriktirebilirler. Bu neredeyse gerçek zamanlı dijital nakit yardımı biçimi, savunmasız toplulukların kişisel güvenliğini korumaya da yardımcı olur, çünkü savaş bölgesindeki bir bankadan para almak gibi temel bir faaliyet insanların hayatını tehlikeye atabilir.

Ek olarak, Ukrayna'daki mültecilerin USDC fonlarını herhangi bir MoneyGram konumunda göstermelerine izin verdiğini iddia etti. Bu, mültecilerin USDC'lerini dolar kuru üzerinden bir ödeme sabit para biriminden yerel bir para birimine dönüştürmelerini sağladı. USDC'lerini bir değer deposu veya dijital biçiminde bir değişim aracı olarak da kullanabilirler. Dispart eklendi.

Bu proje, fonların neredeyse anında, şeffaf, yolsuzluğa dayanıklı ve denetlenebilir bir şekilde taşınması için bir çığır açıcı ve yeni bir insani yardım planını işaret ediyor; Bu projenin gösterdiği gibi, geleneksel bankacılık ve finansı bozmak yerine, güvenilir dolar tabanlı ödeme sabit paralarının mevcudiyeti, aşırı çatışma bölgelerinde bile resmi ekonominin sınırlarını ve internet yerli dolarının kullanım değerini genişletmeye yardımcı olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ