Stellar Geliştirme Vakfı, Stellar merkezli işletmeler için şeffaflık yetenekleri ekleyerek Elliptic ile bir ortaklık başlattı.

Stellar Vakfı ve Elliptic Bu Hamle İçin İşbirliğine Gidiyor

Stellar Geliştirme Vakfı, Stellar merkezli işletmeler için şeffaflık yetenekleri ekleyerek Elliptic ile bir ortaklık başlattı.

Stellar Geliştirme Vakfı veya SDF, Stellar'ın ağ büyümesini teşvik etmekle görevli kar amacı gütmeyen bir kuruluş, 30 Nisan'da kripto risk yönetimi operasyonu ile yeni bağları açıkladı.

Ortaklık, SDF'nin Elliptic'in Stellar blok zincirine dayanan işletmeler ve finans kurumları için kripto risk uzmanlığını isimlendirdiğini görüyor.

Elliptic, dünyanın ilk Stellar ağ işlem izleme sistemini başlattığı için bu hizmetler canlı ve bugün ağdaki işletmeler için kullanılabilir durumda.

Tüm bunların anlamı ne?

Esasen, Elliptic şimdi Stellar merkezli işletmelere işlemler, suç önleme ve düzenleyici gereklilikler için şeffaflık ekleyerek şüpheli ve hileli faaliyetleri izleme yeteneği getiriyor.

Thorbjornsen, "Entegrasyon ayrıca Elliptic’in daha geniş ekosistemi destekleyen stablecoinler gibi Stellar tabanlı diğer varlık platformuna hızlı bir şekilde eklenmesini sağlıyor” açıklamasında bulunuyor.

Elliptic, SDF'nin ayrıntılı bir 30 Nisan açıklaması Stellar kampına cüzdan incelemesi ve XLM izleme potansiyeli ekliyor.

Hareket düzenlemeye yardımcı olur mu?

Son birkaç yıldır, blockchain endüstrisi, özellikle ABD'de bir düzenleme akışı gördü. Yönetim organları müşteri doğrulama gereksinimlerini genişlettikçe, sektördeki ilgili işletmeler de bu gereksinimleri kolaylaştırmak için kendilerini doğru araçlarla donatmalıdır.

Stellar, işbirliğini önümüzdeki günlerde sektörde devam edeceğinden emin olan düzenlemenin üstünde kalmanın bir yolu olarak görüyor. Thorbjornsen, "Stellar ağı üzerine kurulan kripto şirketleri ve finansal kuruluşlar için işlem izleme hizmetlerine hazır erişime sahip olmak için önemli bir adımdır."

"Bu araçlar, Stellar ağının yerleşik uyum işlevselliği ile birleştiğinde, kullanıcılarımıza riski yönetmek ve şeffaflık ve hesap verebilirlikle çalışmak için daha güçlü araçlarla donatılmaktadır. Elliptic, aynı zamanda cezai davranışları belirlemeye ve bozmaya yardımcı olmak için kolluk kuvvetleriyle de yakın işbirliği içinde çalışmaktadır. "

Bu durumda 'münhasır ortaklık' ne anlama geliyor?

'Münhasır' terimi birden fazla anlam ifade edebildiği için Thorbjornsen, bu örnekte ortaklık ayrıntılarının ne olduğunu açıklığa kavuşturdu. " Elliptic, Stellar ağının tercih edilen sağlayıcısı olacak."

"SDF, altyapıyı oluşturmak ve Stellar ağı ile teknik entegrasyonu tamamlamak için Eliptik ile çalıştı, böylece Stellar'daki yeni ve mevcut işletmeler artık Elliptic’in pazar lideri hizmetlerini uyumluluk ihtiyaçları için kullanabiliyor."

 Geçtiğimiz ay, SDF aynı zamanda ABD Doları bağışlarıyla eşdeğer miktarda XLM ile eşleşen bir bağış çözümünü de tanıttı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ