Kripto para birimleri arasında, Stellar (XLM), günde yaklaşık 7.193.933 veya saniyede 83.26 işlem ile saniyede en yüksek işlem sayısına sahiptir.

 Kripto para birimleri arasında, Stellar (XLM), günde yaklaşık 7.193.933 veya saniyede 83.26 işlem ile saniyede en yüksek işlem sayısına sahiptir. Piyasa değerine göre ilk kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), günde 222.930 işlem veya saniyede 2.58 işlem ile dördüncü sırada yer alıyor.

Hisse senedi ve kripto para yatırımcıları için bir Amerikan platformu olan Forexsuggest.com yeni bir çalışma başlattı. Raporda sunulan verilere göre, Stellar, günde 7.193.933 veya saniyede 83.26 ile kaydedilen tüm kripto para birimleri arasında saniyede en yüksek işlem sayısına sahip.

Rapor, Stellar'ın bankalar, ödeme sistemleri ve bireyler arasında, ne bankalar ne de işletmeler arasında neredeyse anında güvenli alışverişi amaçlayan merkezi olmayan, açık bir ağ olduğunu söylüyor. Bitcoin, şifreleme tabanlı, güvenli ve herkes tarafından erişilebilir bir kavram olan Digital Ledger blok zinciri aracılığıyla depolanır ve değiştirilir.

İşlem oranı ne kadar yüksek olursa, aynı anda o kadar fazla işlem yapılabilir. Bu, ağınız aşırı yüklenmişse önemli bir faktördür ve aynı anda çok fazla işlem gerçekleştirilirse düşük işlem hızları da kullanıcı gecikmelerine neden olabilir.

XRP tokeni ile Ripple, saniyedeki işlem sayısında ikinci sırada yer aldı. Şirket, Stellar'dan 3,2 kat daha az ve Bitcoin'den 10 kat daha fazla olan saniyede yaklaşık 26 işlem gerçekleştirebiliyor. Ripple, iade edilmeyen döviz işlemlerine odaklanan bir kripto para ödeme sistemi platformudur.

Üçüncü sırada, Vitalik Buterin'in aynı zamanda piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan başyapıtı Ethereum (ETH) yer alıyor. Ethereum, akıllı sözleşmelere dayalı merkezi olmayan blok zinciri tabanlı çevrimiçi hizmetler oluşturmak için bir kripto para birimi ve platformdur. Tek bir merkezi olmayan sanal makine olarak uygulanır. Rapora göre, Ethereum blok zincirinin bölünmüş versiyonu olan Ethereum classic'in 9360 dakikalık işlem süresi ile bu raporda son sırada yer alması komik.

Kripto para kralı Bitcoin (BTC), günde 222.930 işlem veya saniyede 2.58 işlem ile bu zirvede dördüncü sırada yer alıyor. Karşılaştırıldığında, VISA saniyede yaklaşık 17.000 işlem gerçekleştirir (saniyede 65.000 işlem gerçekleştirebilir)

Giderek artan bir şekilde, insanlar kripto para birimini Visa ve Mastercard ile verimden günlük işlenen işlem sayısına kadar çok farklı noktalardan karşılaştırıyor. Geçtiğimiz Kasım ayının sonunda, Bitcoin'in işlem hacmi açısından Mastercard'ı yakaladığına dair internette haberler çıktı.

Bu noktada, kripto para birimlerinin geleneksel ödeme sistemleriyle rekabet etmesi için henüz çok erken çünkü fark hala çok büyük. Bitcoin sistemini Visa ve Mastercard ile aynı seviyeye getirme girişimleri, spekülasyon ve dolandırıcılık gibi görünüyor, yeni yatırımcıları aldatmak gibi bir şey, çünkü zaten dijital para alanında çalışan insanlar gerçek olasılıklarını anlıyor ve bu tür karşılaştırmalara ihtiyaç duymuyor. Blockchain endüstrisi hala çok genç; gelecekte geleneksel ekonomi ile rekabet edebilecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ