Bu kılavuz, fiyat geçmişi, çalışma modu ve geleceğe yönelik fiyat tahminleri dahil olmak üzere STEPN hakkında bilmeniz gereken her şeyi sağlar. Gelelim detaylara!

Kripto ekosistemi, sürekli olarak ortaya çıkan yeni fikirler ve kavramlarla canlı ve sürekli değişen bir yer olduğunu göstermiştir. 2020'deki DeFi çıkışından bu yana blockchain alanında Play-2-Earn, Non-Fungible Tokens , Metaverse vb. gibi birçok gelişme gördük . Bunların tümü yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Kazanmak için Taşı (M2E), kriptosferde dalgalar yaratan bir başka göreli yeniliktir. Bu fenomen, kullanıcıları aktif ve formda kaldıkları için ödüllendiriyor. M2E, STEPN , SweatCoin ve diğerleri dahil olmak üzere birçok platform tarafından halihazırda uygulanmaktadır . STEPN, teklifleri nedeniyle çok dikkat çekiyor ve yatırımcılar ağın yerel tokeninden kar elde etmek istiyor. Bir sonraki Shiba Inu olabilir mi?

STEPN, Mart ayının başından bu yana neredeyse %2.000 artış göstermesi nedeniyle Shiba Inu (SHIB) ile karşılaştırılıyor. Bir başka karşılaştırma noktası da, STEPN'in ilk günlerinde CoinMarketCap'te en çok trend olmasıdır. Ancak, STEPN zaten SHIB'den çok daha fazla faydaya sahiptir.

Bugünün canlı  STEPN fiyatı, 24 saatlik 302.811.705 $ işlem hacmiyle 0.632000 $'dır. GMT'mizi gerçek zamanlı olarak USD fiyatına güncelliyoruz. STEPN son 24 saatte %2,47 düştü. Mevcut CoinMarketCap sıralaması, 357.070.187$ canlı piyasa değeri ile 79. sırada. 600.000.000 GMT jetonluk dolaşım arzına ve maks. 6.000.000.000 GMT kripto para arzı mevcut.

STEPN nedir?

STEPN, oyun finansmanı (GameFi) ve sosyal finans (SocialFi) öğelerine sahip Web3'ten kazanılan bir fitness ve sağlık yaşam tarzı mobil uygulamasıdır. STEPN'in arkasındaki ekip, Avustralya merkezli bir fintech stüdyosu olan Find Satoshi Lab'dir.

Proje, Solana blok zinciri üzerinde çalışıyor ve temel konsepti, çoğu insanın “ dolaşmak” olan günlük aktivitesine bağlı. STEPN, 2021 Solana Ignition Hackathon'da üçüncü olarak ortaya çıktı ve hamle-2-kazan konseptini işlevsel olarak uygulayan ilk proje olmaya devam etti.

STEPN'in GameFi bileşeni, platformun milyonlarca kullanıcıyı daha sağlıklı bir yaşam tarzına yönlendirmesine, iklim değişikliğiyle mücadele etmesine ve yüksek karbon salınımı olan araçları caydırmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Öte yandan, STEPN'in Sosyal Finans bileşeni, kullanıcı tarafından oluşturulan web3 içeriğini teşvik eden bir platform oluşturmayı amaçlamaktadır.

STEPN nasıl çalışır?

STEPN, iki katmanlı bir belirteç sisteminden yararlanır. Ekosistemde erişilebilen iki tür token, her biri benzersiz bir şekilde elde edilebilen GMT ve GST'dir.

STEPN kullanıcıları, koşu, yürüyüş veya koşu için oyun içi jetonlar - Green Satoshi Tokens - GST şeklinde uygulama içi ödüller kazanır. Green Metaverse Tokens – GMT bir yönetişim belirtecidir ve ayrıca kazançları artırmak, ücretleri ödemek, NFT spor ayakkabılarının özelliklerini yükseltmek, oyunun çeşitli modlarında ilerlemek veya desteklenen kripto borsalarında kâr için para çekmek için kullanılabilir.

STEPN uygulaması, çeşitli GameFi özellikleriyle yerleşiktir:

 • Oyun Modları: STEPN beta aşamasındadır ve şu anda kullanıcılara sadece solo mod sunmaktadır . Diğer iki oyun modu olan Arka Plan ve Maraton modları geliştirme aşamasındadır ve yakında kullanıma sunulacaktır.
 • Spor Ayakkabılar: Bunlar, konfor, esneklik, verimlilik ve şans gibi farklı özelliklere sahip, Takas Edilemez Jetonlardır. Spor ayakkabılar, kullanıcıların oyun içi jetonlar kazanmalarını sağlar ve Green Satoshi Jetonları yakılarak özelleştirilebilir ve yükseltilebilir.
 • Mücevher Yuvaları: Belirli bir spor ayakkabı seviyesine ulaştıktan sonra, STEPN kullanıcıları spor ayakkabılarının özelliklerini geliştirmek için bazı mücevherlere erişebilir.
 • Ayakkabı Darphanesi: Kullanıcılar iki (2) NFT spor ayakkabı aldığında, Ayakkabı Kutularını basmaya devam edebilirler. Darphane maliyeti, ilk spor ayakkabıların kategorisine ve yeni alınanlara bağlı olacaktır.
 • Rozet: Kullanıcılar, farklı oyun içi hedefleri gerçekleştirerek çeşitli rozetler kazanabilirler. Bu rozetler, oyun deneyimini etkilemek için kullanılabilecek avantajlar sağlayabilir. Örneğin, rozetleri olan kullanıcılar, düşük basım maliyetlerinden, bonus puanlardan, yönetim avantajlarından veya ekstra enerjiden yararlanabilir. Bu özellik şu anda geliştirme aşamasındadır.

Uygulamayı kullanmaya başlamak için, kullanıcıların şu anda projenin topluluk grubu aracılığıyla yalnızca davetle kullanılabilen bir etkinleştirme koduna ihtiyaçları olacaktır. Her on iki (12) dakikada bir etkinleştirme kodu yayınlanıyor, bu da bu günlerde STEPN vagonuna binmeyi zorlaştırıyor.

STEPN Uygulamaları

 • Mobil uygulama:  STEPN, iOS App Store ve Google Play Store'da yayında (Belirli ülkelerle sınırlıdır).
 • Sneaker NFT:  Her spor ayakkabının farklı türleri, kaliteleri, nitelikleri ve değerli taş yuvaları vardır. Kullanıcılar, seviye atlamak ve spor ayakkabılarını kişiselleştirmek için jetonları yakabilir.
 • Taşı ve Kazan:  Spor ayakkabı NFT ile donatılmış kullanıcılar açık havada hareket edebilir ve jeton kazanabilir. İstismarı önlemek için çok katmanlı hile karşıtı mekanikler vardır.
 • Kiralama sistemi:  Kullanıcılar ücretsiz olarak bir spor ayakkabı kiralayabilir, hareket edebilir ve kazanabilir ve ardından kazancı spor ayakkabı sahibi ile paylaşabilir.
 • Uygulama içi NFT pazarı:  Kullanıcılar NFT'lerini pazarda takas edebilir.
 • Uygulama içi takas:  Kullanıcılar, jeton kazançlarını diğer kripto para birimleriyle değiştirebilir.
 • Uygulama içi merkezi olmayan cüzdan:  Kullanıcılar, harcama hesaplarını finanse etmek için cüzdanlarına kripto para yatırabilir ve gönderebilir.

STEPN GMT'yi nereden satın alabilirim?

STEPN (GMT) ticareti yapmakla ilgileniyorsanız , Binance, OKX, MEXC, DigiFinex, Bybit, Huobi Global , Coinbase , Gate.io, PancakeSwap ( DeFi Exchange) ve diğer birçok tanınmış borsada mevcuttur.

STEPN Ortakları

Proje bir Solana (SOL) hackathon'u kazandı ve bazı büyük isim destekçileri var. Gerçekten de, Binance'de listelenmek , son başarısının bir nedenidir. Devam eden bir GMT boğa koşusu için en olumlu işaretlerden biri, STEPN projesinde risk sermayesi (VC) yatırımcılarının sıralanmasıdır:

 • Binance Laboratuvarları
 • Alameda Araştırma
 • Sekoya Başkenti
 • Folius Ventures
 • Solana Girişimleri
 • 6. Adam Girişimleri
 • Sfermiyon

STEPN jetonları nasıl satın alınır?

GMT satın almak için şu adımları izleyin:

 1. Tercih ettiğiniz borsada bir hesap oluşturun ve KYC'yi tamamlayın.
 2. STEPN'i kredi veya banka kartınızla satın alabilir veya seçtiğiniz borsada desteklenen işlem çiftini kullanabilirsiniz.

STEPN GMT Fiyat Geçmişi

STEPN'in yerel tokeni GMT, Mart 2022'de piyasaya sürülmesinden bu yana internette çok fazla çekiş kazanmaya devam etti. Tokenin ticaret hacmi, diğer birçok yerleşik teokenden daha iyi performans gösterdi ve önemli borsalara hakim oldu.

GMT, 9 Mart 2022'de 0.1536 dolardan başladı ve ay sonunda 2 dolara ulaştı - %1200'ün üzerinde bir yatırım getirisi.

GMT, Nisan sonunda tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 4.11$'a ulaştı, ancak kısa süre sonra düzeltmeler geldi. STEPN'in mevcut fiyatı 2.44$ ve piyasa değeri 1.472.461,765$'dır. Son 24 saatte, STEPN'in değeri ve piyasa değeri %9,58 azalmıştı.

STEPN Fiyat Tahmini

STEPN Fiyat tahmini 2022 – 2031

STEPN Teknik Analizi

STEPN fiyat tahmini, şüphesiz, kripto para biriminin önceki eğilimlerini ve mevcut fiyatını göz önünde bulundurarak fiyat grafiğinin dikkatli bir analizine dayanmaktadır. Trend çizgilerine bakıldığında, fiyatlar son zamanlarda 200 MA (Hareketli Ortalama) çizgisinin üzerine geri dönmeye başladı. Böyle bir atılımdan sonraki en olası eğilim, GMT fiyatının yukarı yönlü tahmin edilen trend çizgisini takiben yeni direnç seviyelerini yeniden test etmeye başlamasıdır. Bu analizler, mevcut kripto pazarını saran genel ayı piyasası hissine rağmen iyimser. Bu nedenle STEPN kripto parasının genel kripto pazarından çok daha hızlı toparlanması ve yatırımcıların hem kısa hem de uzun vadeli holdinglerden önemli getiriler elde etmelerini sağlaması bekleniyor.

STEPN Fiyat Tahminleri 2022 – 2031

Kuşkusuz, GMT STEPN fiyat tahmini, projenin genel performansı nedeniyle çeşitli belirsizliklerle gölgelenmiştir. Bununla birlikte, fiyat tahminlerimiz büyük ölçüde kripto para biriminin fiyatının geçmişteki davranışına odaklanıyor. GMT'nin fiyatı nispeten istikrarlı ve tahminler, tahmin edilen fiyatların nispeten istikrarlı olduğunu gösteriyor. STEPN'in 2022 yılı sonuna kadar tahmini ortalama fiyatı 1,92$'dır. Bundan sonraki fiyatların istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam etmesi ve uzun vadede GMT jetonlarını tutmanın kar potansiyelini artırması bekleniyor. Esasen, 2031 yılına kadar STEPN kripto parasının ortalama değerinin 38,86 $ olacağı tahmin ediliyor.

Yukarıdakiler, Cryptopolitan tarafından hazırlanan çok daha özlü fiyat tahmin verilerinin bir özetidir; Ancak, derinlere inmeden önce, diğer kripto fiyat tahmin web sitelerinin STEPN'in gelecekteki fiyatı hakkında neler söylediğine bir bakalım.

Wallet Investor

Wallet Investor ekibi, STEPN GMT tokeni hakkında karamsar bir tahmin yayınladı. Fiyat tahmini, STEPN'in en son fiyatlarına ve ayrıca geçmiş verilere dayanmaktadır. Platform, kripto para birimlerinin gelecekteki değerlerini tahmin etmek için akıllı teknik analiz kullanır. Tahminlerine göre, STEPN'in ortalama tahmini fiyatı, bir yıl içinde minimum 0,0868 $ ile işlem yapmak için önemli ölçüde düşecek ve bugün yatırım yapan kısa vadeli kripto sahipleri için önemli kayıplara dönüşecek.

Trading Beasts

Wallet Investor'dan farklı olarak Trading Beasts platformu, STEPN için 2022 ve sonrasındaki fiyat tahminleriyle olumlu. Esasen onların tahminleri, yapılan trend analizinin ardından kripto para biriminin istikrarlı bir şekilde pozitif büyümesini ima ediyor. Bulgularına göre, STEPN GMT fiyatı 2024'ün başında 2$'a ulaşabilir. Platform, GMT fiyatının 2025 sonunda 2,601$'a ulaşabileceğini ve mevcut fiyatından %22,75'lik bir büyüme kaydedeceğini tahmin ediyor.

Kriptopolitan
YılMinimum fiyatOrtalama fiyatMaksimum Fiyat
20221.851.922.1
20232.712.793.28
20244.14.214.65
20256.076.247.16
20268.759.0710.44
202712.4712.9215.46
202817.4118.0621.4
202925.2625.9830.84
203037.8338.8645.4
203156.1958.1367.57

Cryptopolitan, bir veri kombinasyonu kullanarak fiyat tahminleri gerçekleştirir. En önemli veriler, bir kripto para biriminin mevcut fiyatı ve geçmiş fiyat davranışıdır. GMT fiyatını analiz ederken, kripto para biriminin genel performansının istikrarlı ve olumlu yönde olduğunu fark ediyoruz. Herhangi bir kripto para için, minimum veya önemli yoğunlukta fiyat dalgalanmaları beklentileri vardır. Fiyatlardaki dalgalanmalar yaygındır ve genellikle piyasa oynaklığına atfedilir. Bununla birlikte, piyasa oynaklığı olmasına rağmen, bireysel kripto paraların kendi oynaklık endeksleri vardır. Örneğin, GMT'nin fiyat tahmini, kripto paradan ve piyasadan beklenen beklenen oynaklığı hesaba katar.

GMT fiyatının fiyat tahmini, beklenen ortalama işlem fiyatının yanı sıra tahmini bir fiyat aralığı sağlar. Aşağıda, 2022'den 2031'e kadar öngörülen GMT fiyatlarının ayrıntılı bir dökümü bulunmaktadır.

STEPN Fiyat Tahmini 2022

GMT fiyat tahmini 2022, kripto para birimi fiyatlarının mevcut fiyatlarından mütevazi bir şekilde artacağını gösteriyor. Bu yazının yazıldığı tarihten Aralık 2022'ye kadar olan bu süre zarfında minimum değişikliklerin gerçekleşmesi bekleniyor. Cryptopolitan'ın analizine göre, GMT jetonları için Aralık 2022'ye kadar mümkün olan en yüksek fiyat 2.10$'dır. Tipik olarak bu iddialı bir tahmindir.

STEPN Fiyat Tahmini 2023

GMT 2023 fiyat tahmini de aynı şekilde yükseliş gösteriyor. Mevcut ayı piyasasının yükseliş piyasasına dönüşeceği tahmin edildiğinden fiyat grafiği önemli bir ivme kazanıyor gibi görünüyor. Bu nedenle, GMT'nin tahmini fiyatları, GMT'nin 2023'teki ortalama işlem fiyatının 2,79 $ olduğunu ve mevcut fiyattan önemli bir artış olduğunu gösteriyor.

STEPN Fiyat Tahmini 2024

2024'te kripto piyasası genel olarak yükseliş eğiliminde görünüyor. STEPN GMT fiyat grafiğinde yapılan teknik analiz, genel bir yükseliş trendine işaret ediyor. Tahmini fiyatlar 2023'te daha önce kaydedilen fiyatlardan daha yüksek. Bulgulara göre STEPN'in fiyatının 4,10 ile 4,55 dolar arasında olması bekleniyor.

STEPN Fiyat Tahmini 2025

Tahminler, 2025 yılına kadar STEPN GMT fiyatının 7$'lık işlem fiyatına ulaşabileceğini gösteriyor. Ancak, tahmin mümkün olan en yüksek fiyatı gösterdi. Analizlere göre STEPN GMT coinin ortalama fiyatı 6,24 dolar.

STEPN Fiyat Tahmini 2026

STEPN GMT jeton fiyatının 2026'da katlanarak artması bekleniyor. Jetonun 2026'da önemli kazançlar kaydetmesi bekleniyor. Tahminlere göre, GMT IN 2026'nın beklenen minimum fiyatı 8.75$, öngörülen maksimum işlem fiyatı ise 10.44$. Bu fiyat tahminlerine göre, STEPN'in ilk kez 2026 yılına kadar 10$'a ulaşmasını bekliyoruz.

STEPN Fiyat Tahmini 2027

2027 yılına kadar, STEPN GMT fiyat tahmini, kripto varlığını bir yükseliş madeni parası olarak konumlandırıyor. Esasen, fiyatlar periyodik olarak artar, ancak büyüme yıl boyunca fiyat gerilemeleriyle karakterize edilir. Fiyat tahmini, token fiyatının yanı sıra piyasa değerinde genel bir artış olduğunu gösteriyor ve minimum fiyatın 12.47 dolar ve maksimum fiyatın 15.46 dolar olduğunu tahmin ediyor.

STEPN Fiyat Tahmini 2028

2028'de STEPN GMT madeni parası yükseliş eğiliminde olmaya devam ediyor. Belirteç genellikle 2028 yılının Ocak ayından Aralık ayına kadar fiyat artışlarını kaydeder, ancak büyüme düzgün değildir. Oynaklığa rağmen, 2028 için fiyat tahmini, GMT fiyatının ortalama 18.06 $, olası maksimum değer ise 21.40 $ olacağını gösteriyor.

STEPN Fiyat Tahmini 2029

GMT fiyatının fiyat tahmini, 2029'da istikrarlı bir şekilde artacak ve minimum fiyat 25,26 $ ve maksimum fiyat 30,84 $ olacak. Tahmini GMT ortalama işlem fiyatı 2029'da 25,98 dolar.

STEPN Fiyat Tahmini 2030

2030 yılına gelindiğinde, kripto piyasası genel olarak yukarı doğru bir trend alıyor gibi görünüyor. STEPN GMT fiyat tablosunda yapılan analiz pozitif büyümeye işaret ediyor. Bulgulara göre, STEPN fiyatının 37.83$ ile 45.40$ arasında olması bekleniyor.

STEPN Fiyat Tahmini 2031

2030'dan sonra, STEPN GMT jetonunun patlayıcı bir büyüme oranı sergilediği görülüyor. Büyüme oranı, gerçekleşmesi durumunda, uzun vadeli sahiplerinin GMT kripto varlıklarından önemli kazançlar elde etmelerini sağlayacaktır. Tahminler, STEPN GMT'nin fiyatının 2031'de 56.19 ile 67.57 dolar arasında değişebileceğini gösteriyor.

Endüstri Etkileyenlere Göre STEPN Fiyat Tahminleri

Endüstri etkileyicileri, adından da anlaşılacağı gibi, genellikle bir kripto para biriminin geleceğini şekillendirir. Sağlam bir destekçi topluluğuna sahip kripto paralar, zorlu ayı piyasalarında genellikle zamanın testine dayanır. STEPN GMT, Twitter kripto yazarlarından ve etkileyicilerinden önemli bir destek aldı ve bu da STEPN GMT kripto para birimi için sağlıklı bir geleceğe işaret ediyor. Aşağıda, STEPN GMT'nin uzun vadede büyümesini destekleyen örnek bir tweet bulunmaktadır.

Nihai karar

STEPN, özellikle GMT kripto para birimindeki yüksek ticaret seviyesi, potansiyel geliştirme ve şu anda Solana blok zincirinde geliştirilmekte olan uygulama sayısı ışığında uygun bir yatırım gibi görünüyor. Ancak kripto dünyasında hiçbir şeyin kesin olmadığını unutmayın. Paranızı kaybetmeyi göze alamıyorsanız, yatırım yapmayın.

Bu yazı yazılırken STEPN GMT fiyatı düştü, ancak tahminler düşüş eğiliminin yakında tersine döneceğini ve yukarı yönlü bir ivmenin başlayacağını gösteriyor. Kısa vadeli yatırımcılar için tokeni elinde tutmak riskli bir yatırım girişimi olsa da, uzun vadeli yatırımcıların büyük miktarda kar edebileceği açıktır.

Not: Bu yazı ve bu yazıdaki bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ