Steve Wozniak

Apple'in eksi kurucularından Steve Wozniak Bitcoin hakkında olumlu yorumlarda bulundu. Wozniak Bitcoin'in altın ve karşılıksız basılan ABD dolarından daha değerli olduğunu söyledi. Bitcoin Dergisi tarafından yapılan, Las Vegas'taki Para 20/20 konferansında bu iddiayı ortaya koydu. Bitcoin'in fiyat oynaklığı nedeniyle eleştirildiği halde, ABD doları gibi devlet tarafından desteklenen para birimlerine göre daha kararlı olduğunu açıkladı.

Wozniak konuşmasına şu şekilde devam etti;

Bitcoin belirli bir sayıda üretilecek bir kripto para, bu onu değerli kılıyor çünkü 21 milyon adetten sonrası yok. Fakat her geçen gün yeni altın kaynakları bulunuyor ve ABD doları karşılıksız basılmaya devam ediyor. Bitcoin'i farklı ve değerli kılan madencilik zorluğunun yanında limitli sayıda olması.

diyerek. Bitcoin'e büyük bir destek verdi açıkcası, sonuçta bunu söyleyen dünyanın en büyük şirketinin kurucularından birisi olmakla beraber yazılım konusunda bir deha. JP Morgan Ceo su Jaime Morgan'ın aksine iddalarda bulunan Steve Wozniak'ın yorumları Bitcoin'in geleceği açısından çok önemli.

Söyleşinin diğer kısımlarında Wozniak, Bitcoin hakkında ilk öğreniminde matematiksel özelliklerine hayran kaldığınıda vurguladı ancak ilk başlarda blokchain nasıl çalıştığını anlamadığını da ekledi. Bununla birlikte,blockchain teknolojisini artık anladığını ve kavradığınıda ekleyen Wozniak, hem blokchain teknolojisinin hem de kripto paraların önemli bir savunucusu olduğununa söyledi.

Bitcoin'e ek olarak, Ethereum gibi akıllı sözleşme platformlarından da heyecanlandığını söylüyor. Akıllı sözleşmelerin hiç kimsenin bilgisayar icadından önce hayal edemediği "tens of thousands of [software] programs" gibi pek çok olasılığı açılacağına inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ