Stok akış modelini ilk defa Bitcoin'e uyguladığı bilinen kripto para birimi analisti, en iyi kripto para birimi olan BTC’nin acımasız fiyat hareketi tarafından geri çevrildi.

Stok akış modelini ilk defa Bitcoin'e uyguladığı bilinen kripto para birimi analisti, en iyi kripto para birimi  olan BTC’nin acımasız fiyat hareketi tarafından geri çevrildi.

CoinGecko'ya göre, Bitcoin takipçisi PlanB, Bitcoin bu hafta bir saat içinde yaklaşık 8.000 $ düşerek 30.414 $ seviyesine geriledikten sonra, varlığın yörüngesi hakkındaki düşüncelerini paylaşıyor.

Bitcoin modeli

Geleneksel olarak değerli metaller gibi emtiaların performansını izlemek için kullanılan S2F, bir varlığın fiyatını mevcut arzıyla karşılaştırır.

Plan B, Bitcoin için bir fiyat tahminine ulaşmak için altın ve gümüşün performansını da hesaba katan S2F'nin bir varyasyonu olan S2F ve S2FX'in çarpıcı doğruluğu ile güçlü bir takipçi kitlesi topladı.

PlanB, yeni bir tweet'te, Bitcoin (BTC)'nin boğa koşusuna sadece birkaç ay kaldığını iddia ederek, mevcut boğa döngüsünde nerede olduğumuzla ilgili görüşünü yineliyor.

"Açık olmak gerekirse: 60.000 $'ın en yüksek hedef olduğunu sanmıyorum, bundan çok uzak, çünkü normalde tüm zamanların en yüksek seviyesinden (kırmızı noktalar) sonra gerçekleşen işlem türlerini görmüyorum. Aslında, ayı piyasasının (mavi noktalar) sadece birkaç ay kaldığını düşünüyorum. Ve evet, bu zincir üzeri görünüm S2F (X) ile uyumlu. "

Analist, traderların ve yatırımcıların en son Tesla CEO'su Elon Musk tarafından dile getirilen Bitcoin'in enerji tüketimine ilişkin endişelerin ortasında Bitcoin (BTC)'nin uzun vadeli yörüngesini gözden kaçırdığını hissettiği için hatırlatmasını yayınladı.

"Dört yıllık yarılanma döngüsünü görmezden gelen ve enerji FUD'si (korku, belirsizlik ve şüphe) veya" daha iyi, daha hızlı, daha ucuz "altcoinler tarafından dikkatlerinin dağıldığını da görüyorum."

Nihayetinde, PlanB’nin S2F modeli, Bitcoin'in 100.000 $ 'a ulaştığını ve S2F modelinin, bir sonraki ayı piyasası vurmadan önce Bitcoin'in 288.000 $' ı geçtiğini gösteriyor.

PlanB'nin takipçilerinden biri, PlanB'nin modelinin yanlış olup olmayacağını soruyor, çünkü Bitcoin'in altı rakamlı işareti zirveye çıkarmayacağına inandıkları için değil, enflasyon Bitcoin BTC'nin bir ayı piyasasından hep birlikte kaçınmasına yardımcı olabileceği için soru soruluyor.

PlanB, bir Bitcoin BTC  ayı piyasasına girdiğimize inanmasa da, gelecekte yenisinin olacağını varsayıyor.

PlanB ayrıca "Açgözlülük ve korku kalıcıdır, enflasyon korkuyu ortadan kaldırmaz." vurgusu yapıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ