Stoner Cats NFT sahipleri, animasyon serisinin gelecekteki tüm bölümlerine erişebilecek. NFT oyun piyasasının büyümesi, geçen hafta DeFi'yi 8 kat geride bıraktı.

Stoner Cats NFT

Stoner Cats NFT sahipleri, animasyon serisinin gelecekteki tüm bölümlerine erişebilecek. NFT oyun piyasasının büyümesi, geçen hafta DeFi'yi 8 kat geride bıraktı.

Ethereum ağında neler oldu?

Ethereum blok zinciri ağı bir kez daha büyük bir tıkanıklıkla karşı karşıya. Stoner Cats NFT'leri, yoğun talep nedeniyle Ethereum ağını tıkadı. Bu, Ethereum ağının böyle bir sorunla ilk karşılaşması değil!

2017'de Dapper Labs'ın kötü şöhretli CrytoKitties oyunu benzer bir tıkanıklığa neden oldu. Görünüşe göre Mila Kunis'in animasyon dizisi “Stoner Cats” için NFT'ler sadece 35 dakikada tükendi. Böylece, aynı zamanda Ethereum gaz fiyatlarını da yükseltti.

Kedi temalı TV dizisi, kripto alanından farklı eğlence ve kişiliklerin seslendirmelerine sahip. NFT hayranları arasında büyük bir çılgınlığa neden oldu. Bu dizide, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, “Lord Catsington 'The Spirit Guide'ı” seslendiriyor. Ayrıca Mila Kunis'in animasyon dizisinde Ashton Kutcher, Chris Rock ve Seth McFarlane gibi diğer popüler seslendirme sanatçıları da yer alıyor.

Stoner Cats'in ilk dilimi sırasında, koleksiyoncular sınırlı 10.420 NFT arzını ele geçirdiler. Her Stoner Cat NFT, 0,35 ETH veya 804 $ için fiyatlandırıldı. Böylece, Stone Cats NFT'lerinin ilk diliminin satışı toplamda 8 milyon doları aştı. Bu anlık alımlar, çok kısa bir süre için gaz fiyatını 600 gwei'ye çıkardı.

Ayrıca, Dune Analytics'ten alınan veriler, başarısız işlemlerde 344.2 ETH'nin (yaklaşık 700 bin ABD Doları) üzerinde harcandığını gösteriyor.

NFT'ler animasyon serisi

NFT'ler aracılığıyla, blok zinciri tabanlı TV şovları kriptoyu harika bir kullanıma soktu. Eğlence endüstrisinin bir sonraki büyük teknolojiyi benimseme konusunda ne kadar istekli olduğunun açık bir göstergesi. Ayrıca, Vitalik'in katılımı, bu tür bir projeye olan oyu ve ilgisini gösteriyor.

Stoner Cats animasyon serisinin anlatımı, Stoner'ın sevimli kedileri etrafında dönüyor. Ayrıca, Bayan Stoner'ın sihirli tıbbi esrarını kullanarak, bu kediler konuşma yeteneği kazanır. Bu NFT'ler, Stoner Cats'in gelecekteki tüm bölümlerini izlemek için ömür boyu geçiş görevi görecek.

Şimdilik, üç bölüme erişim yalnızca NFT sahiplerine açıktır. Ancak kısa süre içerisinde kamuoyuna da açık hale gelecek. Bu, eğlence endüstrisinde NFT'leri kullanarak özel içerik satmanın tonunu belirlediği için memnuniyetle karşılanan bir gelişmedir.

NFT oyun çılgınlığı bu yaz bir üst seviyeye çıktı. Hatta veriler, piyasadaki DeFi çılgınlığını aştığını gösteriyor. DeFi pazarı 8 kat daha büyük olmasına rağmen, NFT oyun pazarı geçen hafta DeFi'den 8 kat daha hızlı büyüdü.

Santiment verilerine göre, NFT oyun jetonları geçen hafta DeFi'den yüzde 40 daha yüksek hacimler aldı. Ayrıca NFT oyunları da sosyal tartışmalar arasında DeFi'yi geride bıraktı. Santiment'in bildirdiği gibi:

“DeFi” geçen yaz, “DeFi yaz”da geçen zirveden bahsediyor. Geçen aylarda yükselişte ama yine de ortalama olarak orada değil. “Gaming” bahsi, Mayıs kayıtsızlığından bu yana hızla yükselmeye devam ediyor. Popülerliğin yükseliş trendi çok açık.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ