Bu yazımızda sizlere Storj (STORJ) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Storj (STORJ) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi STORJ Token

Bu yazımızda sizlere Storj (STORJ) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Storj (STORJ) Nedir?

İnsanlar, bankaların düşmesini önlemek için yetersiz kararlar alındığı için merkezileşmiş finans organizasyonuna son derece öfkelendiğinde Bitcoin icat edildi. İnsanlara ait olan mali rezervler, Amerika Birleşik Devletleri'nin merkezi finans kurumu tarafından halkın rızası olmaksızın kullanıldı. Bitcoin'den sonra diğer birçok Kripto para birimi, arkasında harika bir konsept ile icat edildi, bunlardan biri Storj'du.

Bu eylem, merkezi finansal yönetişimdeki boşluklar hakkında açık bir tanıktı ve bu nedenle kripto para birimleri, insanlara fonlarına sahip olma konusunda tam yetki vermek için kabul edildi. Kripto para birimlerinin ademi merkeziyetçiliği, insanlara başka herhangi bir dış kurumun müdahalesi olmadan fonları üzerinde tam bir yetki ve kontrol sağladı. Bunların yaygın olarak benimsenmesi şaşırtıcı değil.

STORJ

Şu ana kadar piyasada 8000'den fazla çeşidi bulunan çok sayıda kripto para birimi geliştirildi. Ademi merkeziyetçilik birçok alana dahil edilmiş gibi görünüyor. Storj, ademi merkeziyetçilik üzerine geliştirilen böyle bir kripto para birimidir. Aşağıda, Storj ile ilgili ustalaşmak için bazı bilgiler verilmiştir.

1. Storj projesi, merkezi olmayan bir bulut depolama tesisi sağlar ve başlangıçta "depolama" olarak telaffuz edilir.

2. Nisan 2014'te Storj projesi, BitAngels fonundan Teksas Bitcoin Konferansı hackathon'unda 250.000 $ 'lık bir fon topladı.

3. Storj projesinin ana amacı, ağının üyelerinin ikincil depolama cihazlarında bir alan kiralamak ve onlara sağladıkları hizmet için kripto para birimi ile ödeme yapmaktır.

4. Bulut depolamanın ademi merkezileştirilmesi Blockchain Teknolojisi aracılığıyla mümkün kılındığından, Dropbox ve Google Drive gibi büyük bulut depolama hizmeti sağlayan şirketler şüphesiz büyük bir darbe alacak.

5. Bazı raporlara göre, Storj bulut depolamasının bu ademi merkezileştirilmesi, harcamaları geleneksel bulut depolama hizmetlerine kıyasla neredeyse 10-100 kat azaltacaktır.

6. Storj kripto para birimi projesi, kendi alanında daha küçük ama sağlam adımlar atmayı dört gözle bekliyor. İlk gelişime metamask denir. İlk çalışan prototip, bir dosya sürükle ve bırak web uygulamasından başka bir şey değildir.

7. Storj'da daha fazla geliştirme, DriveShare olarak adlandırılan prototip ile başlatılacak ve burada kullanıcılar, kullanılmayan internet bant genişlikleri ile birlikte sabit disklerindeki kullanılmayan alanı paylaşmak için öne çıkabilecekler.

8. Gerçek zamanlı bir örnek için, Dropbox sağlayan en ünlü bulut hizmetleri depolama hizmeti, bir yıl boyunca 100 GB disk alanı kiralamak için 99 $ ücret almaktadır. Aksine, Storj projesi durumunda, kullanıcılar çeşitli Bulut Bilişim şirketlerinden bir Sanal Özel Sunucu kiralayabilir ve bağımsız olarak yalnızca 1,96 dolara 100 GB metamask Webnode çalıştırabilir.

9. Buna ek olarak, BT alanında depolama yeteneklerinin her 12 ayda bir iki katına çıktığını bildiğimiz için maliyet otomatik olarak düşecektir.

10. Merkezi bulut depolamadaki en önemli endişe noktalarından biri, tüm Güvenlik Ajanslarının sunucularında depolanan kişisel verilerimize özel bir erişim kazanmasıdır. Dolayısıyla bu kavramlar oldukça kayda değerdir ve şu anda o kadar popüler olmasa da gelecekte yaygın bir şekilde benimsenmesi gözlemlenecektir.

11. Proje, belirli bir kullanıcının dosyasını ağda depolamak için Dağıtılmış Nesne Sistemi veya DOS mekanizması içerir. Dolayısıyla, temelde bir dosya ağda depolandığında, protokol dosyayı şifreler ve ardından dosya birkaç parçaya bölünür ve bu daha sonra depolanmaları için ağın nodeları arasında dağıtılır.

12. Sabit disklerimizde kullanılmayan fazladan alanın kiraya verilmesi Çiftçilik olarak adlandırılır. İşlem, ağdan bir istemciyi indirmek, kiralanacak alan miktarını seçmek ve alınan teşvikleri kripto para birimi biçiminde saklamak için bir cüzdan adresi seçmek kadar basit.

13. Storj’un yerel kripto para birimi, tüm Ethereum ERC20 uyumlu cüzdanlarda saklanabilen Storj'dur.

Storj İyi Bir Yatırım mı?

Uzun vadede, Storj projesi oldukça umut verici. Her gün milyarlarca resmin tıklandığı bu modern dünyada, sürekli artan verilerle, depolama gelecekte büyük bir endişe kaynağı olacaktır. Bu nedenle, bu kripto para birimi projesi gelecekte daha büyük bir kullanım alanı bulacak gibi görünüyor. Ancak kripto para piyasası oldukça değişken olduğu için, beklentilerin dışında herhangi bir şey olabilir ve kayıplar yaşanabilir. Bu nedenle, Yatırımları konusunda son derece dikkatli olunmalıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ