Bu yazımızda sizlere Student Coin (STC) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

Student Coin (STC) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi STC Coin

Bu yazımızda sizlere Student Coin (STC) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

Student Coin (STC) Nedir?

Student Coin, kullanıcıların kişisel, kurumsal, NFT ve DeFi tokenlarını kolayca tasarlamasına, oluşturmasına ve yönetmesine olanak tanıyan ilk platformdur.

Kripto para birimleri, gençler arasında popüler bir finansal varlık olarak ortaya çıktı. Bunun nedeni, aksi takdirde geleneksel finans sisteminde bulunamayacak olan yatırımdan iyi karlar elde etmeleri için onlara sağladığı potansiyeldir.

Bitcoin ve ethereum gibi varlıklar, blockchain teknolojisi sayesinde artan benimsenme nedeniyle küresel olarak tanıdık isimler haline geldi. Blockchain teknolojisi, çeşitli sektörlerdeki gerçek dünya sorunlarının üstesinden gelmek için farklı ürünlerin oluşturulabilmesini sağlamıştır.

Kripto para birimlerinin benimsenmesi, küresel olarak eğitim kurumlarında farklı amaçlar için kripto kullanan öğrenciler arasında da yaygındır. Blockchain projeleri, hibeler ve ortaklıklar ile üniversitelerde blok zinciri programlarını hızlandırmaya yöneldi.

Bu çabalara rağmen, projeler özel olarak eğitim ekosistemini hedeflemediğinden, öğrencilerin bu teşviklere tepkisi etkileyici olmamıştır. Student Coin, küresel olarak eğitim kurumlarında blockchain teknolojisini hızlandırmaya yönelik özel bir blockchain ekosistemi sunuyor.

Student Coin, bireylerin tokenlarını ve projelerini karmaşık teknik süreçler olmadan oluşturmalarını sağlayan farklı işlevleri entegre eden bir blok zinciri platformudur. Ayrıca öğrencilerin blockchain teknolojisi hakkında bilgi edinmesi için kapsamlı bir kurs sunar.

Student Coin'in kökenleri, öğrencilere bir teşvik biçimi olarak geliştirildiği Polonya'daki Kozminski üniversitesine dayanmaktadır. Student Coin’in kurum içindeki başarısı, ekosistemine daha fazla okul katılarak 2019 yılında projenin genişlemesine yol açtı.

Student Coin, Stanford ve Harvard gibi en iyi okullar da dahil olmak üzere dünya çapında 500 eğitim kurumunda 10.000'den fazla topluluk üyesine sahip. Kurumlarda artan popülaritesinin temel nedeni, öğrencilere blok zincir teknolojisine dayalı projeler öğrenmelerini ve inşa etmelerini sağlayan öğrencilere hitap etmesidir.

Nasıl Çalışıyor?

Student Coin, çeşitli özelliklerle kapsamlı bir ekosistem sunar. Student Coin, platformunda dört ana özellik sunar. Şu anda iki özellik halihazırda mevcuttur ve iki özellik daha 2021'in 3. çeyreğinde piyasaya sürülecektir.

Mevcut Özellikler

Eğitim Paneli - Bu, beş bölümden oluşan Student Coin akademik bölümüdür: teknoloji, temel bilgiler, güvenlik, yatırım ve varlıklar. Öğrenciler, temel bilgilerden ileri düzey bilgilere kadar blockchain teknolojisi ile ilgili farklı konulara erişebilirler. Öğrenciler ayrıca, bitcoin ve ethereum dahil olmak üzere en popüler kripto para birimlerinden bazılarının konseptini anlayabilirler.

Eğitim paneli kursları, blok zinciri uzmanları tarafından önemli konuları kapsayacak şekilde iyi düşünülmüş ve hazırlanmıştır. Her kursa, çalışılan kursun bilgisini test eden bir sınav eşlik eder.

Oylama platformu - Kullanıcılar, STC proje geliştirme kararlarına oy verebilir, dilekçe imzalayabilir ve üniversitelerinde seçimlere katılabilir. Student Coin oylama prosedürü çok hızlıdır ve herhangi bir kişisel veri vermenizi ve kararınızı blok zincirinde saklamanızı gerektirmez. Oy vermek kolaydır ve seçmenin kimliğini doğrulamak için 1 STC tokenının kullanılmasını gerektirir.

Gelecek özellikler

STC Exchange- Bu, kripto para satın almak ve satmak için kullanılacak Student Coin ekosisteminin ticaret bölümüdür. Ayrıca, STC terminal platformundan geliştirilen STC tabanlı tokenleri listelemek için birincil merkez olacak.

STC borsasının 2021 yılının 3. çeyreğinde başlatılması planlanıyor ve dünya çapında öğrenciler tarafından kullanılan önemli bir borsa olması bekleniyor.

STC Terminali - Bu, öğrencilere ve girişimcilere token oluşturmaları için destek sağlayan Student Coin ekosistem platformudur. Teknik bilgi olmadan herkes defi token oluşturabilir.

STC terminali, öğrenciler eğitimlerine sponsor olmak için satılabilecek jetonlar oluşturabildikleri için dönüştürücüdür. Ayrıca, değiştirilebilir olmayan tokenlerin oluşturulmasını da destekleyecektir; böylece öğrenciler para karşılığında açık artırmaya çıkarılabilen NFT'ler oluşturabilirler.

STC terminali, 2021'in 3. çeyreğinde piyasaya sürülecek ve STC borsasının yanı sıra Student Coin ekosisteminin önemli bir parçasını oluşturacak.

Student Coin Utility Tokenı: STC

Student Coin, çeşitli ürünlerindeki işlevleri yerine getirmek için kullanılan "STC" adlı bir yardımcı program tokenı sunar. STC tokenı, STC terminalinden oluşturulan tüm tokenlar ona sabitlendiği için çok önemlidir. Bu, değerlerinin başlatma sırasındaki STC tokenının fiyatına bağlı olduğu anlamına gelir.

STC token, Student Coin ekibi tarafından Şubat ayında başlayan ve Nisan sonuna kadar çalışacak olan bir ICO'da kullanıma sunuldu. Bu dönemde 31 milyon doların üzerinde artışla dünya çapında büyük yatırımlar çekmiştir.

STC tokenı ayrıca dört ana platformda listelenmiştir: Cointiger, Uniswap, wave exchange ve kanga.

Sonuç

Student Coin, eğitim sektöründe etkileyici temellere ve kabul görmeye sahip sağlam bir proje sunuyor. Küresel olarak birkaç üniversitede bulunması, popülerliğinin kapsamını gösteriyor ve değişim ve STC terminalinin yıl içinde piyasaya sürülmesi proje için iyiye işaret ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ