1 Şubat’ta Bitcoin yüzde 0,52 oranında ılımlı bir artış kaydetti.

1 Şubat’ta Bitcoin yüzde 0,52 oranında ılımlı bir artış kaydetti.

Önde gelen kripto para birimi, Ocak ayında etkileyici bir ayı geride bıraktı ve kasvetli bir küresel piyasa görünümüne karşı yüzde 30,27 kar getirdi. Çılgınca yukarı doğru hareket eden bitcoin'in son yedi yıl içinde en iyi Ocak ayı kapanışı gerçekleşti ve trader'ları kazançların Şubat ayına doğru daha da büyüyebileceğine ikna etti.

Görünüşe göre, bitcoin'in yükseliş sürdürme teorisi - aslında - hem temel hem de teknik faktörler şeklinde faydalara sahip. İşte Bitcoin’in yükselişinde ilk üç üst katalizör:

Altın ile Bitcoin Korelasyonu

Bitcoin fiyatlarındaki patlayıcı büyümenin ilk belirtileri ABD-İran jeopolitik çatışması sırasında meydana geldi. Kripto para biriminin kazanımları, altın piyasasında yatırımcıların güvenli liman varlıklarına olan istekleri arttıkça benzer hamleleri izledi. Bu, başka bir şekilde popüler olmayan altın-bitcoin korelasyonunu dört yıllık zirveye getirdi.

Bu, bir veri analiz firması olan Arcane Research'e göre, Ocak ayı ortasında iki varlık arasında korelasyon verimliliğinin 0,3 oranında arttığını belirtti. Şirket raporunda şunları söyledi:

 “Bu [korelasyon] şüphesiz bitcoin için“ dijital altın ”anlatısını güçlendirecektir.”

Bitcoin ve altın fiyatlarındaki artış, Çin'de 150'den fazla insanı öldüren ve tüm dünyada 3.000'den fazla kişiye bulaşan bölgesel bir sağlık salgını olan Coronavirus'un arka planında da görüldü. Küresel finansal raporlar, yatırımcıların azalan küresel hisse senetlerine karşı korunmak için bitcoin biriktirdiğini gösterdi.

ABD hisse senetleri Coronavirus tarafından ürkütülmüş olan Ocak ayının en zayıf aylarından birini tescil ettirirken, yatırımcıların bu Şubat ayında bir ayağını güvenli bir yerde tutmaları muhtemel. Bitcoin bundan yararlanabilir.

Teknik Direnç Bozuldu

Geleneksel varlıklar ve bitcoin arasında herhangi bir korelasyona inanmayanlar, yükseliş eğilimlerini ikincisinin teknik göstergelerinde bulabilirler.

Ocak ayında bitcoin fiyatlarındaki artış, kripto para birimini çok güçlü iki teknik göstergenin üzerine çıkardı. Günlük grafikte, 200 günlük hareketli ortalama (veya 200-DMA) idi. Bu arada, haftalık grafikte, gösterge 50 haftalık hareketli ortalama (50-WMA) idi.

Bitcoin'in temelini her iki hareketli ortalamanın üzerinde tuttuğu vakaların çoğunda, fiyat katlanarak arttı. Bu nedenle, şimdi kripto para biriminin Şubat ayına doğru ilerlemesi muhtemeldir, bu da bunun için güçlü bir yükseliş durumu görevi görmektedir.

Litecoin Kazançları

Blok zinciri analist Willy Woo, Ocak ayında yaptığı açıklamada, Litecoin fiyatlarındaki herhangi bir kazancın bitcoin için benzer bir fiyat artışına işaret etmesi gerektiğini söyledi.

Adaptive Fund ortağı, Litecaoin Zorluk ağı olarak adlandırılan LTC / USD oranındaki bir kırılmayı doğru bir şekilde tahmin ederek, BTC / USD için yükselişe dönüşmezse şaşırmayacağını da sözlerine ekledi.

Altcoin, Ocak ayında yeşil bölgede yüzde 65 oranında büyük bir artışla kapandı.

Tarih tekrarlanırsa, bitcoin yakında Litecoin’in yeni bir ilk çeyrek zirvesi oluşturmak için kazanımlarını takip edebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ