Kripto analistleri Lark Davis, bu Şubat ayında dikkatleri üzerine çekeceğini düşündüğü beş kripto paranın altını çizdi.

Kripto analistleri Lark Davis, bu Şubat ayında dikkatleri üzerine çekeceğini düşündüğü beş kripto paranın altını çizdi. Dijital varlıklar, yüksek ekosistem gelişmeleri, umut verici zincir içi ölçümler ve güçlü kurumsal destek yayıyor.

Farklı kripto para birimleri, sektördeki kaderlerini belirleyen çeşitli eylemler ve gelişmeler görüyor. İşte Crypto YouTuber Lark Davis'in bu ay büyük potansiyele sahip olduğunu düşündüğü beş kripto para birimi.

Bitcoin (BTC)

Zincir üstü piyasa istihbarat firması Glassnode'dan alınan verilere dayanarak, borsalardaki Bitcoin dengesi şimdi üç yılın en düşük seviyesine ulaştı. Davis'e göre bu, panik satışından ziyade uzun vadeli hodling için kripto para biriminin alımının arttığını gösteriyor. Cathie Wood's Ark Invest, 2030 yılına kadar 1 milyon dolarlık BTC değerine mahkum olan birçok kripto meraklısı arasında yer alıyor.

Ek olarak, Bitcoin Arşivi'ne göre, Bitcoin ayarlı uyku hali akışı, dijital varlık her rekor düşük seviyeye ulaştığında tarihsel olarak güçlü sıçramalar gösteriyor.

Daha da fazlası, geçen hafta, beş haftalık kalıcı bir düşüşün ardından kurumsal kripto fonlarına girişlerin (19 milyon dolar) ikinci haftasını işaret ediyor. Bitcoin, 22 milyon dolarlık girişle Çoklu varlık fonlarından sonra kazanımlara öncülük etti.

Solana (SOL)

Solana şimdi, önümüzdeki dört ila beş hafta içinde piyasaya sürülecek yükseltmelerle geçmişteki performans sorunlarını çözmek için çalışıyor. Kurucu ortak Anatoly Yakovenko, bu sorunlu noktaları çözmenin ağın geliştiricileri ve doğrulayıcıları için mevcut öncelik olduğunu vurguladı.

Bildirildiğine göre, önde gelen NFT pazarı OpenSea, Solana'nın NFT'lerini desteklemeyi planlıyor. Solana, Ethereum'dan sonra en sağlam NFT ağlarından birine sahiptir ve ikincisine kıyasla nispeten daha ucuz gaz ücretleri avantajına sahiptir. OpenSea'nin hamlesi bu nedenle Solana NFT alanına büyük bir likidite getirecek.

Diğer ekosistem gelişmeleri, ağdaki yeteneklerini genişletmek için Solana merkezli Phantom cüzdan tarafından toplanan son 109 milyon doları içeriyor. Önde gelen ABD borsası Coinbase, ilk kez Solana tabanlı proje tokenleri ORCA ve FIDA'yı listeleyerek, tüm ekosistem için ağ erişimini ve likiditeyi artırdı.

DAO

Davis, kuruluşun tokeni henüz ticarete başlamamasına rağmen, BreederDAO'nun sunduğu kullanım durumları nedeniyle büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirtiyor. Platform, NFT üretimini optimize eder ve oyna-kazan NFT oyunlarının oyun içi varlıklarına erişimi artırır. BreederDAO, dijital ekonomiyi güçlendirmenin yanı sıra bu tür oyunlara zincirleme uzmanlık sunmayı da planlıyor. Şimdiye kadar platform 100.000'den fazla NFT sağladı ve ünlü Ethereum tabanlı NFT oyunu Axie Infinity dahil 50'den fazla ortağı var. Kurumsal destekçileri arasında önde gelen risk sermayedarları Andreesen Horowitz ve Delphi Digital var.

AVAX

Messari kripto veri tabanına göre, 2021 yılının 4. çeyreğinde Avalanche günlük ortalama 475 bin işlem (Ethereum'un yaklaşık yüzde 40'ı) gerçekleştirdi. Ağ ayrıca, yüzde +2.75 TVL baskınlığı ile aynı dönemde kilitli toplam değerde (TVL) en hızlı büyüme oranını gördü. Bu raporlar, özellikle ücrete duyarlı veya EVM uyumluluğunu sürdürmek isteyen projeler tarafından ağın hızla benimsendiğine işaret ediyor.

Avalanche, işlem ücretlerinden 700.000'den fazla AVAX tokeni yaktı .Deflasyon yetenekleri için bir artı.

Joe (JOE)

Çığ tabanlı DeFi platformu Trader Joe, kısa süre önce platformdaki “çiftlik ve çöplük” faaliyetlerini azaltmak için bir tokenomik revizyonu duyurdu. Ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 70'in üzerinde düşüş olmasına rağmen Davis, Trader Joe'nun 24 saatlik işlem hacmi neredeyse piyasa değerine eşdeğer olduğu için büyük ölçüde düşük değerde olduğunu düşünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ