Bu yazımızda sizlere SUN Coin (SUN) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve SUN Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

SUN Coin (SUN) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi SUN Coin

Bu yazımızda sizlere SUN Coin (SUN) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve SUN Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

SUN Coin (SUN) Nedir?

SUN, Bitcoin dünyasının en iyileriyle tasarlanmış ancak Tron'un merkezi olmayan platformu tarafından desteklenen Tron DeFi alanı üzerinde bir sosyal deneydir.

Çoğu merkezi olmayan finans (DeFi) platformu, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Ne yazık ki, Ethereum'un ölçeklenebilirlik sorunları bu uygulamaları çalıştırmanın maliyetini artırıyor ve Ethereum 2.0'ın bunları gerçekten çözmesi biraz zaman alacak gibi görünüyor. Bu nedenle NEO, EOS ve Tron, kendilerini DeFi odaklı ürünlere güç vermede bir sonraki büyük şey olarak konumlandıran dağıtılmış ağlar arasındadır.

Bu tür ürünlerin patlaması ile kötü niyetli aktörler alana sızıyor ve güvenliği zayıf platformlar yaratıyor. Bazı durumlarda, anonim varlıklar DeFi ağlarını çalıştırarak yatırımcıların bu tür sistemlere olan güvenini daha da aşındırır.

Bununla birlikte, Ethereum'un ölçeklenebilirliğinin üstesinden gelmek ve güven sorunlarını gidermek için Tron'un kurucusu Justin Sun, DeFi odaklı bir token olan SUN'u geliştirdi. SUN, getiri çiftçileri ve likidite sağlayıcıları için daha fazla seçenek sunmanın yanı sıra, Tron blok zincirinde DeFi temalı ürünlerin geliştirilmesine öncülük ediyor.

SUN Token Nedir?

SUN, Justin Sun'ın buluşudur (ve adaşıdır). Tron kurucusu, Twitter hesabında yeni tokeni açıkladı. Justin, tokeni tamamen topluluk tarafından yönetildiği için selamladı. Ayrıca geliştiricisi, tokenin şifreleme ve sanatsal dünyalarda en iyiyi birleştirdiğini söyledi.

SUN, Tron DeFi alanında bir sosyal deneydir. Token, Bitcoin dünyasının en iyileriyle tasarlandı ancak Tron'un merkezi olmayan platformu tarafından destekleniyor. Bazı DeFi tokenlerinin aksine, SUN herhangi bir ön madencilikten geçmedi ve geliştirme ekibine özel bir tahsisi yok.

Ayrıca risk sermayesi şirketlerinden herhangi bir destek almamaktadır. Muhtemelen, bu onun kontrolünü ve ihraç edilmesini topluluğunun ellerine bırakıyor.

Tron blok zincirinde barındırılan SUN'un Tron'un TRC-20 token standartlarını takip ettiğini unutmayın. Özellikle, topluluğu arasında güveni artırmak için toknein işlevleri, halka açık akıllı sözleşme koduna dönüştürülür.

Tron'un sanal makinesini kullanan SUN, platformdaki diğer DeFi projeleriyle aynı ortamda çalışır. Justin, yüzde 100 topluluğa ait olduğu göz önüne alındığında, tokenin geleceğini tahmin etmenin zor olduğunu belirtiyor. Bu nedenle, topluluk hangi yolu seçeceğine karar verir.

SUN ve JustSwap

JustSwap, TRC-20 tokenlerinin takasını kolaylaştırmak için Tron ekosistemi üzerine kurulmuş bir değişim ağıdır. Ancak platform, iki TRC-20 tokenini değiştirirken bir ücret alır. Ücret, ilgili likidite sağlayıcıları arasında paylaşılır.

27 Ekim 2020'de Tron Vakfı, SUN'un JustSwap token referans seçimlerini başlatacağını duyurdu. Seçimler, borsanın “açılan önerileri” üzerine Tron tabanlı projeler için bir yer bulmayı amaçlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ