Dell, ISS özellikli bir altyapı aracılığıyla kentsel mobilite ortamını dönüştürmeyi ve etkili trafik yönetiminin yanı sıra gelişmiş vatandaş güvenliği için uygun maliyetli yollar sunmayı planlıyor.

Sürdürülebilir Enerji ve Dijital Şehirler İçin Dell ve IOTA Ortaklığı, Blockchain ve Endüstrinin Geleceğidir

Dell, ISS özellikli bir altyapı aracılığıyla kentsel mobilite ortamını dönüştürmeyi ve etkili trafik yönetiminin yanı sıra gelişmiş vatandaş güvenliği için uygun maliyetli yollar sunmayı planlıyor.
Dell ve IOTA, karbon ayak izinin gerçek zamanlı takibi için Alvarium Projesi üzerinde de birlikte çalışıyor.

IOTA Vakfı, farklı endüstri kullanım durumları için sürdürülebilir çözümler oluşturma konusunda kendi mirasını oluşturuyor. Şimdi, Dell Technologies geleceğin dijital şehirlerine sürdürülebilir enerji kullanımları getirmek için IOTA ile ortaklık kurdu.

İki oyuncu, Dell altyapısı tarafından etkinleştirilen Akıllı Güvenlik sistemlerini (ISS) kullanarak Kentsel Mobiliteyi dönüştürmek istiyor. Ayrıca çözüm, özel bir bilgi işlem ortamında çalışan analitik, video kaydı ve kontrol merkezi modülleriyle birleşik bir yaklaşım benimsiyor.

Ayrıca, Dell ve IOTA'nın çözümü, etkili trafik yönetimi ve gelişmiş vatandaş güvenliği için uygun maliyetli yollar sunacak. Bu çözüm uygulandığında, ulaşım yetkilileri Gelişmiş durumsal farkındalık, Artan Uyumluluk, Olaylara Daha Hızlı Müdahale, Optimize edilmiş trafik yönetimi ve ihlal tespiti ve takibinden faydalanacaktır. Dell Technologies yaptığı duyuruda şunları kaydetti:

Çözüm mimarisi ayrıca gelecekteki akıllı şehir girişimlerini üzerine inşa etmek için esnek, ölçeklenebilir bir altyapı sağlar. Hızlı kentsel büyümenin olduğu bir dönemde, bu çözüm daha hızlı teknoloji alımını kolaylaştırır ve kentsel kaynakların getirisini en üst düzeye çıkarır.

Çözümleri Dell laboratuvarlarında entegre ederek, test ederek ve doğrulayarak dağıtım riskini azaltmak, sistem güvenilirliğini artırmak, destek maliyetlerini azaltmak ve kanıtlanmış, tekrarlanabilir bir mimari elde etmek için çalışıyoruz.

Dell ve IOTA

Hem Dell hem de IOTA, endüstrinin ihtiyaçlarını karşılayan yenilikçi yeni çözümler oluşturmak için geçmişte el ele verdi. Geçen yıl Haziran 2022'de Dell Technologies, gerçek zamanlı karbon ayak izi verileri oluşturmak için IOTA ile ortaklık kurdu. Bununla Dell ve IOTA, bireyleri ve kuruluşları karbon ayak izinin etkisi ve bunun nasıl sınırlanabileceği konusunda eğitecek.

Ayrıca, IOTA blok zinciri ağı piyasadaki en enerji tasarruflu ağlardan biri olduğu için IOTA ile ortaklık mantıklıdır. Ayrıca Dell, karbon ayak izinin gerçek zamanlı takibinin yanı sıra şeffaflığı artırmak için Alvarium projesini agresif bir şekilde desteklemektedir.

Dell tarafından geliştirilen Project alvariu, endüstriler, uygulamalar ve işletmeler için güven ve veri sağlamaya odaklanan açık kaynaklı bir projedir. Dell'in Project Alvarium ile hedefi, iklim değişikliği sorununu ele alırken yüksek düzeyde şeffaflığı korurken verilerin etkili bir şekilde paylaşılması ve paraya dönüştürülmesidir. Dell Technologies Üyesi Steve Todd şunları söyledi:

Verileri geniş ölçekte yönetmek için veri güveni gereklidir ve her düzeydeki kullanıcının kullanım şartlarını anlaması için bu verilere güvenen sistemler oluşturulur. Alvarium Projesi bu şeffaflığı yaratacak ve bunu süreçlerine ve sistemlerine ne kadar çok şirket entegre ederse, veri belirsizliğinin olmadığı bir geleceğe o kadar yaklaşacağız.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ