VeChain, yeni bir makalede sağlık veri yönetimi çözümlerini dağıtmak için en uygun blok zincirlerinden biri olarak vurgulanıyor.

Sürdürülebilirlik, Karbon Yönetimi ve NFT

VeChain, yeni bir makalede sağlık veri yönetimi çözümlerini dağıtmak için en uygun blok zincirlerinden biri olarak vurgulanıyor.
Ayrıca, NFC ve NFT teknolojisini kullanarak ikinci el piyasa dolandırıcılığını azaltmaya yardımcı olacak tescilli bir yonga seti piyasaya sürdü.

VeChain, blockchain tabanlı tedarik zinciri sürdürülebilirliği ve karbon yönetimi çözümleri sağlamada lider konumunu sağlamlaştırıyor. Hafif kurumsal sınıf L1 akıllı sözleşmeler blok zinciri, misli olmayan token (NFT) devrimine de öncülük ediyor.

Yakın tarihli bir dergi makalesi, VeChain'i sağlık hizmeti veri yönetimi zorluklarını hafifletmek için kullanılacak en uygun blockchain platformlarından biri olarak vurgulamaktadır. Makale, "En uygun blockchain platformunun seçilmesi: Yeni bir kaba MCDM çerçevesi kullanan sağlık sektörü üzerine bir vaka çalışması" başlıklı makaledir ve Technological Forecasting and Social Change dergisinde yayınlanmıştır.

Akademik çalışmada yazarlar, sağlık sistemlerinin veri yönetimi zorluklarının sektörde birden fazla kilit oyuncuya sahip olmasından kaynaklandığını belirtmektedir. Bunlar genellikle tıbbi ve ilaç tedarikçilerini, sigorta şirketlerini, üçüncü taraf lojistik (3PL) sağlayıcılarını ve düzenleyicileri içerir.

Bu oynatıcıların senkronize olmaması, sistemin "genelde anlaşılması, kullanılması ve paylaşılması zor" veriler üretmesine neden olur. Bu da sağlık sistemini çok verimsiz hale getiriyor. Parça, zorluğun VeChain gibi sürdürülebilir bir blockchain ağı kullanılarak çözülebileceğini öne sürüyor.

VeChain, sağlık sistemindeki kullanım örnekleriyle çözümler geliştirme konusunda yeni değil. VeChain, İlaç ve Aşı İzlenebilirlik Çözümüne birkaç önemli oyuncuyu dahil etti. Bunlar arasında çok uluslu ilaç ve biyoteknoloji devi Bayer'in Çin kolu olan Bayer China yer alıyor.

VeChain aynı zamanda China Animal Health and Food Safety Alliance'ın (CAFA) halka açık tek blockchain teknolojisi sağlayıcısıdır. Bu ortaklık aynı zamanda blockchain teknolojisinin gıda endüstrisinin sürdürülebilirliğinde nasıl devrim yaratabileceğinin bir örneği olarak vurgulandı.

VeChain, Diğer Birçok Sektörde Benimseniyor

Bu arada, VeChain'in tanınırlığı sağlık sektörüyle sınırlı kalmadı. VeChain'in ReSea ile ortaklığı, ESG Intelligence tarafından yakın zamanda yayınlanan bir haber bülteninde vurgulandı. İki firma, Endonezya'daki okyanuslardan plastik çıkarılmasını şeffaf bir şekilde finanse etmek için blockchain teknolojisini kullanma girişiminde işbirliği yapıyor.

Benzer şekilde VeChain, 2023'te Çinli elektrikli otomobil üreticisi BYD ile ortaklığını derinleştirmeyi planlıyor. VeChain, 2023'teki ortaklıkla ilgili hedeflerinden birinin, küresel otomotiv endüstrisinin karşı karşıya olduğu devasa dekarbonizasyon sorununu çözmeye yardımcı olmak olduğunu ortaya koydu.

Başka bir sürümde, VeChain Vakfı, bu hedefi BYD ile ortaklığın dışında da daha geniş bir şekilde izleyeceğini belirtiyor. Ağ, Avrupa Birliği Parlamentosu'nun her tür pilin sürdürülebilirliğini izlemek için "dijital pasaportlar" sunmayı öneren son yayınını izliyor.

AB Parlamentosu, pillerle ilgili kuralları elden geçirmek ve "teknolojik gelişmeleri ve gelecekteki zorlukları" dikkate almak için yeni bir anlaşmaya varıldığını kaydetti. Bunlar, "atık toplama, geri dönüşüm verimliliği ve malzeme geri kazanımı için daha katı hedefler" getirmeyi içerir. VeChain, bu yeni hedeflere blockchain teknolojisi ile ulaşılabileceğini iddia ediyor.

Dikkat çekici bir şekilde VeChain, gerçek dünya ürünlerinin kimliğini doğrulamak için tescilli bir yonga seti de tanıttı. Bir duyuruya göre çipler, ikinci el piyasa dolandırıcılığını azaltmak için NFC'yi NFT ve blockchain ile birleştiriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ