Bu yazımızda sizlere sUSD (SUSD) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve SUSD Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

sUSD (SUSD) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi SUSD Coin

Bu yazımızda sizlere sUSD (SUSD) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve SUSD Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

sUSD Coin (SUSD) Nedir?

sUSD, değeri ABD Doları'nı izleyen Synthetix platformunda sentetik bir stablecoin varlığıdır.

Kullanıcılar, akıllı sözleşmede SNX tokenlerini stake ederek sUSD tokenlerini basabilir. sUSD tokeni daha sonra diğer sentetik varlıklara karşı ticaret yapmak için Synthetix platformunda kullanılabilir.

Synthetix protokolünde sUSD bir "borç yükümlülüğü" olarak hareket eder. Kullanıcılar sUSD bastığında, basılan tüm sentetik varlıkların toplam borç havuzundan bir pay alırlar. Bu nedenle, daha fazla sUSD basıp ihraç etme talebi, Synthetix platformunda sentetik varlıkların basımına ve sahip olunmasına yönelik talebe bağlıdır.

Kullanıcılar borç havuzundaki diğer sentetik varlıklar için sUSD tokenlerini arbitraj yapabildiğinden, sUSD tokenin değeri sabit kalır. Örneğin, ikincil piyasalarda sUSD tokeninin fiyatı 0,98 USD'ye düştüğünde, bir kullanıcı 98 USD ile 100 sUSD satın alabilir ve sUSD tokenlerini 100 USD değerinde sBTC veya Synthetix'teki diğer sentetik varlıklar için kullanabilir.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ