Bu yazımızda sizlere SushiSwap (SUSHI) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

SushiSwap (SUSHI) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para SUSHI Token

Bu yazımızda sizlere SushiSwap (SUSHI) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

SushiSwap (SUSHI) Nedir?

SushiSwap protokolü, merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründe Ethereum coinleri için en popüler eşler arası alım satım uygulamalarından biri olan Uniswap'in bir hard forkudur. Günlük ortalama 575 milyon doları aşan ticaret hacmiyle Uniswap, Ethereum’un yaygın kripto takas dApp'ıydı ve hala da öyledir.

SushiSwap, Chef Nomi adlı anonim bir geliştirici tarafından kuruldu. Hard fork'u besleyen fikir, Uniswap’in temel tasarımını daha da geliştirirken, platformun oluşturulmasında yer alan kullanıcılara ve geliştiricilere topluluk odaklı özellikler ve faydalar eklemekti.

SushiSwap'in yönetim tokenı "SUSHI" olarak adlandırılıyor, bu fikir başka bir meme kripto para birimi olan Dogecoin geleneğini sürdürüyor.

SUSHI'nin Avantajları

Büyük borsalardan geniş destek. SushiSwap'in piyasaya sürülmesinden bu yana, token'ı bazı büyük DeFi isimleri tarafından yaygın bir şekilde onaylandı: Binance ve Huobi, tokenı lansmanından sonraki günler içinde listeledi;

Sadık kullanıcılar için ayrıcalıklar söz konusu. SUSHI destekçilerine SushiSwap'in işlem ücretlerinden bir pay ödenir. Platformun likidite sağlayıcıları (LP'ler), destekleri için ücretsiz SUSHI ile ödüllendirilir;

Adil oyun alanı. Merkezi olmayan, topluluk tarafından yönetilen ve anonim platform, verim çiftçileri ve tüccarları için potansiyel olarak adil bir oyun alanı sunar.

SUSHI'nin dezavantajları

Şüpheli etik. SushiSwap’in Uniswap’i klonlama ve projesini orijinal platform için sağlam bir rakip haline getirme hareketi, eski takım arkadaşlarını anlaşılır şekilde hayal kırıklığına uğrattı. Uniswap'i bütünüyle kopyalama kararı hiçbir şekilde yasa dışı değildi, ancak SushiSwap’in itibarını birden fazla şekilde etkiledi;

Henüz denetim yok. Eylül 2020 itibariyle, SushiSwap denetlenmemiş olarak kalacaktır. Ekip, sözleşmeleri denetlemek için Trail of Bits, PeckShield, OpenZeppelin, Consensys, Certik ve Quantstamp'a açık bir davet yazdı, ancak yanıt alamadı;

Anonim geliştirme ekibi. Denetlenmemişken anonim geliştiriciler tarafından yürütülen SushiSwap ile, akıllı sözleşmelerine para yatırmak önemli bir risk olabilir;

SushiSwap nasıl çalışır?

SushiSwap ile selefi arasındaki temel fark, birincisinin tüm karlarını onu koruyan ve hizmet veren topluluğa geri göndermesi, ikincisinin ise gelirlerini bunun yerine seçkin bir yatırımcı grubuna göndermesidir.

SushiSwap’in önerilen hedefi, çeşitli SUSHI havuzlarının likiditesine katkıda bulunan SUSHI sahiplerinin elinde bulunan tüm yetkilerle tamamen topluluk tarafından düzenlenmesidir.

Daha önce belirtildiği gibi, SUSHI likidite sağlayıcılarına platformun ticaretten elde edilen ücretlerinin bir kısmı ödenir. SushiSwap’in LP'lerine girişimi desteklemeleri için ödeme olarak belirteçler verilir. LP'lere, orijinal projeyle uğraşmak için yeterli likidite sağlarken onları Uniswap'tan uzaklaştırma umuduyla SUSHI'den daha büyük paylar ödeniyor.

Yeni çıkarılan SUSHI'nin ek bir kısmı, projenin büyümesi için ayrıldı. Topluluk daha sonra onaylamak istediği hibeleri ve gönüllü geliştiricilere aktarmak istedikleri miktarları oylar. Ancak, SushiSwap’in liderliği hala nihai kararların çoğunu veriyor ve işin en büyük payından sorumlu.

SUSHI Nasıl Saklanır?

SUSHI bir ERC-20 tokenıdır ve bu tokenlarla uyumlu herhangi bir cüzdanda saklanabilir.

SUSHI'nizi saklamak için bir donanım cüzdanı kullanmayı düşünün: bir donanım cüzdanı, özel anahtarlarınızı (giden işlemleri yetkilendirmek için kritik bir parça) güvenli bir donanım cihazında saklayacak bir kripto para cüzdanıdır. Bunlar, çevrimiçi veya uygulama cüzdanlarından daha güvenli kabul edilir ve güvenilirdir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ