Suudi Arabistan prensinden Bitcoin

Suudi Arabistan, sayısız prens ve milyarder ülkesinin en zenginlerinden biri olan Kral Abdülaziz'in torunu Prens Alwaleed bin Talal'ı, Forbes'e göre, dünyanın en zengin 45. iş adamı. Kingdom Holding A.Ş. aracılığıyla Lyft, Twitter, Citigroup ve Londra'daki Savoy Hotel gibi birçok şirkette hisseleri var.

Kendisi, AOL gibi teknoloji şirketlerinde ilk aşamada bir yatırımcı olarak yerini aldı. Ancak Bitcoin ile ilgili bir yatırımı bulunmadığı için treni kaçırmış görünüyor. Daha önce, servetini abartmakla Forbes'un en büyük 10 milyarder listesine girmişti.

CNBC'nin Squawk Box'a konuşan prens şöyle dedi:

"Bu Bitcoin şeyine inanmıyorum, bir gün patlayacağına inanıyorum, bence bunun sonu Enron gibi olacak."

Enron: Amerikanın en büyük 7. şirketi olan Enron hızla büyümüş ve bir anda yaşanılan olaylardan dolayı 80$ olan hisseleri 1$ a düşerek şirket iflas etmiştir.

Yeni ve başarılı teknoloji trendlerinin erken teşhir edicisi olarak ünlenmesine rağmen prens, Bitcoin'in başarısızlığının kesin sebebinin merkezi bir yönetim otoritesinin olmamasından kaynaklandığını söyledi.

"Bu sadece mantıksız değil, Birleşik Devletler Merkez Bankası'nın denetimi altında değil ya da başka bir merkez bankası değil, hiç inanmıyorum, Jamie Dimon ile aynı görüşteyim." dedi.

Nedense zengin olan insanlar, kendilerine Bitcoin gücüyle rakip olabilecek zenginler istemiyorlar. Çünkü Bticoin çıktığından bu yana büyük bir yükseliş içerisinde. Sadece 2017 yılında %700'e yakın değerlendi. Wikileaks kurucusu Assen'in açıklamasını geçen haftalarda yayınlamıştık. Kendisi Bitcoin bağışı kabul ediyordu ve 2017 yılı itibariyle %50.000 kazandığını itiraf etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ