Ne yazık ki, Ripple ve XRP hayranları için Singapur'da düzenlenen Ripple merkezli ve XRP temalı Swell 2019 Konferansı sona erdi.

Swell Etkinliğini Atlatan Ripple’da İşte Tüm Merak Edilenler

Ne yazık ki, Ripple ve XRP hayranları için Singapur'da düzenlenen Ripple merkezli ve XRP temalı Swell 2019 Konferansı sona erdi. Pek çok okuyucu etkinliğin olaylarını yakından takip etmiş olsa da, burada “dünyanın finansal hizmetler, ödemeler, teknoloji ve politika alanlarında en güvenilir seslerini bir araya getiren” blockchain etkinliğinde gerçekleşenlerin bir özeti bulunmakta.

Ripple ve XRP Etkinliğinde Neler Oldu?

Ripple Kilit Müşteri Sayısında Bir Kilometre Taşını Geride Bıraktı: Ripple, “bir centin kedirleri kadar bir ücrete mal olan ve anında ve güvenilir bir şekilde para gönderen küresel bankalar, finans kurumları ve ödeme sağlayıcıları ağından oluşan” 300 müşteriyi aştığını iddia etti. Ripple'ın müşterileri “RippleNet'i kullanan 45'ten fazla ülkede ve 6 kıtada, 70'den fazla ülkede ödeme kabiliyetine sahip” olduğunu belirtti.

Talep Üzerine Likidite (xRapid) Oldukça İyi İşler Yapıyor: Aynı zamanda, fintech firmasının en önemli ürünlerinden biri olan Talep Üzerine Likidite, aynı zamanda artan bir benimseme düzeyi gördü. Bu, çözümün Swell 2018'de duyurulmasıyla birlikte piyasaya yeni çıktığını biliyoruz. Bir gönderi, çözümün “ürünü kullanmak için imzalanan 20’den fazla müşteriyle muazzam bir büyüme ve müşteri ilgisini gördüğünü” söyledi. ODL kullanıcıları arasında “goLance , Viamericas, FlashFX ve Interbank Peru. ” yer alıyor. İlk çeyreğin sonundan Ekim ayının sonuna kadar ODL kullanan işlem sayısının 7 katından fazla olduğu” belirtiliyor.

MoneyGram'ın Meksika-ABD İşlemlerinin yüzde 10'unda XRP Kullanılıyor: Para Transferi yapan MoneyGram, işlem hacminin % 10'unu Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika sınırları arasındaki Talep Üzerine Likidite (ODL) üzerinden taşıyor ve bu yılın sonunda dört koridor daha genişletmeyi planlıyor.

BeeTech İşlem Ücretlerinde Milyonlarca dolarlık Tasarruf Sağladı: Swell 2019'da, BeeTech'in kurucu ortağı Alexandre C.R. Liuzzi, ödeme şirketinin, 1.5 milyar dolar nominal değerinde 200 bin adet işlemde işlem maliyetlerinde müşterilerine 14 milyon dolardan fazla işlem ücreti tasarrufu yaptığını açıkladı. Bu tasarrufların bir kısmı, BeeTech'in “farklı raylar arasında entegrasyon sürecini standartlaştırmasına ve yerleşimde verimliliği arttırmasına” izin veren Ripple'a atfedilebiliyor.

Ripple’in Swell tkinliğinde neler olduğunu açıklamak için daha çok gelişme olacak gibi görünüyor. Önümüzdeki haftalarda bloğunu güncellemeye devam edeceğini ima eden Ripple’da yine de, tam olarak neyin açığa çıkarılacağı ve bunun firmanın geniş ekosistemini ve XRP fiyatını nasıl etkileyeceği merakla bekleniyor

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ