Finder.com, SEC davasını kazanırsa, 2022'nin sonunda ortalama fiyat tahminleri 2,55 dolar olacak şekilde, XRP ve tokenin nereye gittiği hakkında düşüncelerini almak için kripto para birimi uzmanlarını bir araya getirdi.

SWIFT İçin Değersiz Bir Spekülatif Token : Uzmanlar XRP Üzerinde Anlaşamıyor

Finder.com, SEC davasını kazanırsa, 2022'nin sonunda ortalama fiyat tahminleri 2,55 dolar olacak şekilde, XRP ve tokenin nereye gittiği hakkında düşüncelerini almak için kripto para birimi uzmanlarını bir araya getirdi.

Uzmanlar, XRP'nin yalnızca spekülasyon için iyi olan değersiz bir token olup olmadığı veya her iki tarafın da görüşlerini tutkuyla savunduğu SWIFT'in yerini alıp almayacağı konusunda anlaşamadılar.

XRP  aya mı gidecek yoksa kıyamet mi kopacak? Bu, Finder.com tarafından yakın zamanda yapılan bir ankette 36 kripto para uzmanının üzerinde durduğu soruydu. Yıl sonuna kadar token için ortalama fiyat tahminleri 2,55 dolar, ancak yalnızca SEC davasını kazanırsa. Ancak XRP'nin havalelerin geleceği olup olmadığı veya değersiz bir spekülatif token olup olmadığı, her iki taraf da görüşlerini güçlü bir şekilde savunduğu için paneli böldü.

Basın zamanında, XRP, kripto endüstrisindeki altıncı en büyük olan 28,9 milyar dolarlık bir piyasa değeri için geçen hafta yüzde 2,85 düşüşle 0,60 dolardan işlem görüyor. Bu yıl, Mart ayında en yüksek değeri 0,9 dolar ve şu anki fiyatıyla, 2018'deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,84 doların yüzde 84 altında.

XRP fiyat anlatısındaki en büyük etkenlerden biri, XRP ihraç ederek menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği suçlamasıyla birkaç aydır Ripple'ın peşine düşen SEC'dir. Uzmanlar, bu durumu yenerse XRP'nin yılı 2.55 dolardan kapatacağına inanıyor. Bununla birlikte, SEC yolunu bulursa, token yılı ortalama olarak tahmin ettikleri 0,68 dolardan bitirecek.

Tahminlerine göre 2025'in sonunda XRP 3,61 dolara, bu on yılın sonunda ise 4,98 dolara ulaşacak.

XRP  Değersiz Token  Mi Yoksa Havalelerin Geleceği Mi?

Finder tarafından ankete katılan uzmanlar arasında Okcoin COO'su Jason Lau, Coinmama kurucu ortağı Laurence Newman, ConsenSys Lex Sokolin'in baş ekonomisti, Unocoin kurucusu Sathvik Vishwanath, CoinFlip başkanı Daniel Polotsky, Upstream başkanı Mark Elenowitz ve kurucu başkan Jimmy Nguyen yer aldı.

XRP hakkında ne düşündükleri konusunda uzmanlar ikiye bölündü ve şüpheciler bunun gerçek bir faydası olmadığını söyledi. Bunlardan biri, XRP'nin spekülatif bir varlıktan başka bir şey olmadığını düşünen DigitalX Asset Management fon başkanı Matthew Harry.

XRP tokeni, spekülasyon dışında hiçbir şey için değersizdir. Altta yatan teknoloji müthiş ama tokenin kendisi şu anda bir kullanıma sahip değil, ucuz olduğu ve kolayca sindirilebilir bir değer desteği olduğu için spekülatörleri cezbediyor .

BTC ATM makineleri sağlayıcısı CoinFlip'in kurucusu Polotsky de XRP'nin düşük fiyatı nedeniyle yatırımcıları cezbettiğine inanıyor, ancak bunun yanlış yönlendirici bir ölçüm olduğuna inanıyor.

XRP'nin, nispeten büyük piyasa değerini haklı çıkarmak için emsallerine kıyasla tescilli bir şey sunmadığına inanıyorum. Perakende yatırımcıların piyasa değerini görmezden gelmesi ve birim fiyatına 1 dolardan az bakmaları ve hatalı bir şekilde 'çok ucuz' olduğu için olduğundan çok daha hızlı büyüyeceğini düşünmeleri nedeniyle projenin çok fazla ilgi gördüğünü düşünüyorum. Bu sadece harika bir pazarlama hilesidir, ancak sonunda, endüstri olgunlaştıkça projenin temellerinin eksikliği fiyatına yansıyacaktır.

Carol Alexander aynı fikirde değil. Sussex Üniversitesi'ndeki finans profesörü Finder'a şunları söyledi: Diğer kriptolara benzemez. SEC'e karşı kazanırsa, gerçekten SWIFT'in yerini almaya başlayacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ