İsviçre merkezli dijital varlık bankacılığı ve menkul kıymetler satıcısı Sygnum Bank bugün dijital CHF tokenini (DCHF) piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Sygnum Bank, Dijital İsviçre Frangı Tokenını (DCHF) Başlattı

İsviçre merkezli dijital varlık bankacılığı ve menkul kıymetler satıcısı Sygnum Bank bugün dijital CHF tokenini (DCHF) piyasaya sürdüğünü duyurdu. Bu CHF sabitli ödeme tokenı, tam dijital varlık bankacılığı paketi ile düzenlenmiş bir İsviçre bankası tarafından verilen ilk token.

Sygnum’un DCHF'si, ödemeye karşı anında teslimat (T = 0) ve karşı taraf riski olmadan DLT tabanlı finansal altyapının avantajlarından yararlanmak için önemli bir bileşendir ve böylece değeri daha verimli bir şekilde aktarır.

Sygnum’un DCHF'si için geliştirilen ödeme tokenı çerçevesi ve teknolojisi diğer büyük ulusal para birimleriyle çoğaltılabilir

Müşteri hesaplarında çıkarılan her uzlaşma tokenı için, düzenlenmiş bir İsviçre bankası olan Sygnum, İsviçre Ulusal Bankası'nda (SNB) teminat olarak eşit miktarda CHF tutacaktır. Banka olarak Sygnum ve ürün ve hizmetleri düzenli olarak denetlenmektedir.

Stabilcoinler olarak da adlandırılan ödeme tokenları, herhangi bir ulusal para birimine karşı sabitlenebilen dijital varlıklardır. Sygnum DCHF, diğer dijital varlıklar ve fiat para birimleri arasında bir köprü görevi görerek işlem kolaylığı ve verimliliği artırıyor

Sygnum’un DLT tabanlı DCHF'si gerçek zamanlı olarak aktarılabilir, bu da işlemlerin neredeyse anında yapılmasına ve aracılara olan ihtiyacın ortadan kaldırılmasına neden olur.

Bu durumlarda DCHF kullanmak karmaşıklığı, maliyetleri ve zamanı azaltır ve ayrıca karşı taraf riskini azaltır. Kurumsal müşteriler için Sygnum DCHF, varlık tokenlarının bankacılık altyapısına tam entegrasyonunu sağlayan dijital varlık ekosisteminin merkezi bir bileşenidir.

Sygnum’un tokenizasyon çözümü, şirketlere mevcut finansal varlıklara dayalı varlık tokenleri üreterek yeni sermaye toplama olanağı sağlıyor. Ayrıca, bir kısmı kurumsal eylemlerin otomatik olarak yürütülmesi olan menkul kıymet ihraç ve yatırımlarının yaşam döngüsü yönetimini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Sygnum’un tokenizasyon teklifi, DCHF ile birleştiğinde bütünsel ve kesintisiz bir çözüm sunar.

 Sygnum hesapları, bu bakiyelerin uygun bir e-bankacılık portalı aracılığıyla Sygnum DCHF tokenlerine aktarılabileceği CHF, EUR, SGD ve USD dahil geleneksel fiat para birimlerinde mevduat kabul edebilir. Sygnum müşterileri, bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer tokenler de dahil olmak üzere bir hesapta genişleyen dijital varlık yelpazesini güvenli bir şekilde satın alabilir, takas edebilir ve tutabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ