Bu yazımızda sizlere Synthetix (SNX) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Synthetix (SNX) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi SNX Coin

Bu yazımızda sizlere Synthetix (SNX) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Synthetix (SNX) Nedir?

Synthetix, kripto para birimleri, kaldıraçlı tokenlar, hisse senetleri ve diğer gerçek dünya varlıkları dahil olmak üzere sentetik varlıkların çıkarılması ve ticareti için Ethereum tabanlı bir protokoldür.

Traderlar ve diğer piyasa katılımcıları, Synthetix borsasında kayma olmadan çeşitli varlıklara zincirleme maruz kalabilirler.

SNX tokenları, protokolü teminat altına almak için değişim ücreti kazanmak için kullanılır. SNX tokenleri Mintr'de stake edilebilir. Ek olarak, ağ istatistikleri halka açıktır.

Synthetix protokolünde, teminatlandırılmış varlıklar, basılan tüm varlıklara (örneğin, sUSD ve sBTC gibi sentetik varlıklar) karşı bir borç havuzu olarak hareket etmek üzere bir araya getirilir. Kullanıcıların, likidite ve kayma sorunlarını çözerken, doğrudan karşı taraflara ihtiyaç duymadan sentetik varlıkları doğrudan ticaretine izin verir.

9 Temmuz 2020 itibariyle Synthetix, toplam net varlık kilitli değere dayalı olarak Ethereum'daki en büyük DeFi protokollerinden biridir; zincir üzerindeki teminatı 350 milyon dolardan fazla değerdedir.

SNX Coin Nedir?

Synthetix, Ethereum blok zincirinde sentetik varlıklar (Synths) ihraç etmek ve ticaret yapmak için bir protokoldür.

Her Synth, harici bir varlığın fiyatını izleyen bir ERC-20 tokenıdır. Örneğin, her bir sUSD tokenı ABD dolarının fiyatını takip ederken sBTC, BTC'nin fiyatını takip eder.

Prensip olarak, sistem herhangi bir varlığı net bir fiyatla destekleyebilir ve sınırsız sayıda gerçek dünya varlığına zincir üzerinde maruz kalma sağlar.

Synth'ler, Synthetix Network Token (SNX) ile teminatlandırılır. Platform, kullanıcıların Synth'ler arasında doğrudan akıllı sözleşmeyle dönüşüm gerçekleştirmesine olanak tanıyan, karşı taraf risklerinin yanı sıra birçok merkezi olmayan borsada (DEX'ler) yaşanan likidite ve kayma sorunlarını önleyen bir havuzlanmış teminat modeli kullanır.

Synthetix topluluğu büyüme stratejisi, Synthetix ürünlerinin geliştirilmesinin ardındaki karar alma sürecine aktif katılımı teşvik etmekten, topluluk katılımını teşvik etmekten ve Twitter ve Discord gibi sosyal medya platformlarını kullanarak bilgilendirici içerik yoluyla doğrudan katılımı teşvik etmekten oluşur.

Synthetix'in mevcut topluluk büyüme stratejileri şunları içerir:

Discord'da topluluk yönetişim anketlerine ev sahipliği yapmak.

Toplumu ürün teslimi ve kısa vadeli odaklanma konusunda bilgilendirmek için aylık kamu yönetişimi güncelleme toplantıları düzenlemek.

Topluluk tekliflerini finanse etmek için GrantDAO Programını kurmak.

Dil desteğiyle tüm ülkelerde yerel topluluk yöneticisi programları yürütmek.

Editörleri çekmek için kütüphane dernekleri ve eğitim kurumlarıyla işbirliği yapmak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ