2020 yılının Mayıs Ayında Bitcoin Halving etkinliğinin üçüncüsü yapılacak. Geçmiş yıllardaki ödül yarılanmasının öncesindeki altı aylık sürede Bitcoin fiyatlarının 1.7 kat ile 2.6 kat arttığı görülmüştü.

Tarih Tekerrür Ederse 2020 Bitcoin Halving Etkinliği Ne Anlama Geliyor?

Kripto para birimi alanında birçok kişi, BTC fiyatlarının yükselişinde ana sebeplerden biri olarak Bitcoin halving etkinliğini görüyorç Her bloğun her dört yılda bir düzenli olarak düştüğü yeni Bitcoin sayısı açıklandığında, Bitcoin talebindeki herhangi bir artışın aynı şekilde fiyatla ilgili olarak da yukarı doğru daha da aşırı hareketlerle sonuçlanması gerekiyor.

Piyasaya Doğru Zamanla Azalış

Bitcoin’in piyasaya sürülmesi, zaman içinde giderek daha az olacak şekilde tasarlanmış durumda. Protokol ilk piyasaya sürüldüğünde, bir madenci her zaman blok zincirine yeni bir işlem bloğu eklediğinde, ödül olarak 50 BTC’lik bir miktarı aldı. Yaklaşık dört yıl sonra ödül otomatik olarak yarıya düştü. Bugüne kadar iki halving etkinliği söz konusu olduğu için mevcut ödül 12.5 BTC şeklinde. Bu ödül, 2020'de 6.25 BTC'ye düşecek şekilde ayarlanmış vaziyette.

Halving Etkinliğini Satın Alma

Kripto para analisti Plan₿ tarafından belirtilen veriler Bitcoin fiyatlarında artışa sebep olan Halbing etkinliği öncesinde ve sonrasında fiyat artışlarının olduğunu gösteriyor.  

Üçüncü Bitcoin halving etkinliğine yaklaşık 5 aylık bir zaman kaldı. 2012'de ilk halving etkinliği gerçekleştiğinde Bitcoin fiyatı yaklaşık 5 dolardan 12 dolara, 2016 halving etkinliği gerçekleştiğinde ise fiyat 350 dolardan 650 dolara yükseldi.

Eğer tarih tekerrür ederse Bitcoin fiyatları bakalım tüm zamanların en yüksek seviyesine 2020 halving etkinliğinden sonra gidebilecek mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ