Apple Axie Lansmanında Bu Ülkeyi Es Geçti

Axie Infinity: Origins, Apple'ın App Store'unda çeşitli ülkelerde kullanıma sunuldu, ancak oyunun açık ara en büyük pazarı olan Filipinler'de sunulmadı.

App Store'da oyun lansmanı, her ikisi de Filipinler'den daha büyük nüfusa sahip olan Endonezya ve Meksika gibi "daha küçük piyasalarda test ediliyor".

Filipinler yok

Axie Infinity, Apple'ın App Store'una geliyor, ancak kazanmak için oyna oyununu tüm zamanların en büyük web3 oyunu ve NFT koleksiyonu haline getirmek için en çok çaba sarf eden ülke olan Filipinler'de kullanıma sunulmadı.

Bir Sky Mavis sözcüsü e-posta ile "Şu anda Sky Mavis, küresel lansmana hazırlanırken daha küçük piyasalarda test yapıyor. Küresel lansman Filipinler ve Brezilya'yı içerecek dediler. Sky Mavis, Axie Infinity'nin yaratıcısıdır” vurgusu yapıyor.

Bu iki ülke, Axie Infinity'nin en sıcak pazarları arasında yer alırken, 2022'de en fazla oyuncuya sahip ilk beş ülke arasında yer alırken, Statista'ya göre oyun açık ara en popüler Filipinler'de oynanıyor. Statista, Axie oynayan milyonlarca insanın %40'ından fazlasının oradan olduğunu söyledi.

Alım-Satım Şenliğine katılmak için ByBit Hesabınızı Bu linkten açabilirsiniz.  Bu bağlantı ile kaydolduğunuzda ve işlem yaptığınızda 100 $'a kadar Bonus kazanın!

Oyunun en son sürümünün adı olan Axie Infinity: Origins'in dünyanın geri kalanında App Store'da ne zaman satışa sunulacağı sorulduğunda Sky Mavis'in sözcüsü, "Bizden önce dikkate alınması gereken birçok değişken var. Sky Mavis'in uygulama mağazaları ve mobil platformlarla nasıl işbirliği yapmaya devam ettiği de dahil olmak üzere somut bir küresel lansman zaman çizelgesi sağlayabilir” ifadesini şirketin kullandığını ve belirli test pazarlarından kullanıcı verilerini ve elde tutma oranlarını analiz edeceklerini vurguladıklarını belirtti.

Önce test edin, sonra genişletin

Başka bir sözcü, "Sonuçta, test piyasalarımızın amacı, uygulamayı daha geniş bir kitleye sunmadan önce topluluk geri bildirimlerine ve veri analizine dayalı olarak uygulamayı iyileştirmek ve gerekli ayarlamaları yapmaktır. Filipinler, Axie için en büyük pazardır, bu nedenle hedefimiz, en büyük pazarımızda piyasaya sürmeden önce testlerimizi genişletmek ve gereken değişiklikleri yapmaktır" ifadesini kullanıyor.

Şirketten yapılan açıklamada, Apple kullanıcılarının oyunun en son versiyonu olan Axie Infinity: Origins'i indirebilecekleri ülkeler arasında Arjantin, Kolombiya, Peru, Meksika, Venezuela, Endonezya, Malezya ve Vietnam yer alıyor. DemandSage'e göre dünyada 1,5 milyardan fazla iPhone kullanıcısı var. Statista'ya göre Apple'ın iOS işletim sistemi Filipinler'de %10'dan az pazar payına sahip.

2021 Dünya Bankası verilerine göre Endonezya ve Meksika, sırasıyla yaklaşık 274 milyon ve 127 milyon nüfusla Filipinler'den daha büyük pazarlar. Filipinler'in nüfusu yaklaşık 114 milyon.

Sky Mavis'in kurucu ortağı Jeffrey Zirlin'e göre 'Axie Infinity: Origins'in Apple'ın App Store'unda indirilmeye sunulması ve böylece iPhone kullanıcılarının oyunu oynamasına olanak sağlanması büyük bir kazanç.

Tarihsel olarak Apple, kullanıcılarının dijital varlıkları satın alabilmelerini, satabilmelerini ve takas edebilmelerini isteyen uygulamalara düşman olmuştur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ