Monero hashrate’i birkaç gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesi 1.1358G'ye ulaştı. Ancak, birçoğu gelişmeyi memnuniyetle karşılarken, Monero topluluğundaki birkaç tartışmaya da zemin hazırladı.

Birçoğu, Monero'nun hash gücünün artmasına neyin neden olduğu konusunda emin olmasa da, diğerleri Monero’nun son zor formunun karma oranın yeni bir ATH'ye ulaşmasının sebebi olduğunu iddia eden bazılarının şüpheciliğini dile getirdi.

Ekteki tabloya göre, hash gücü Temmuz 2018 ve Ocak 2019 süresince düşmeden önce Nisan 2018'de 1.0635G ATH'ye ulaştı. Bununla birlikte, hash gücü başka bir düşüş yaşamadan önce Temmuz 2019'da 989.76G'ye ulaştı ve dokundu, ardından son ATH'ye vurdu.

Aslında, Monero’nun hash gücüi RandomX Hard Forkundan beri artıyor ve Redditteki birçok XMR destekçisi yeni algoritmanın bunun nedeni olabileceğine inanıyor. Ancak, topluluk yeni ATH'nin nedenleri hakkında bölünmüş durumda.

Bu konuda yorum yapan bir XMR katılımcısı olan r / tevador, hash gücünün doğrudan forka atfedilemeyeceğini söyledi çünkü “CryptoNight ve RandomX, temel olarak farklı bir madencilik donanımı ve farklı verimlilik setlerine sahip farklı algoritmalar.”

Ayrıca, yeni algoritmanın ATH'nin nedeni olamamasının sebebinin Monero'nun “ev madencilerinin karlılığını artırmak, ancak uzun vadeli ASIC direnci sağlamak” amacıyla RandomX'e geçmemesi olduğu da ifade ediliyor.

Başka bir XRM katılımcısı olan r / Kallebo1337, bir çalışan için ortalama bir hash gücü düşünülmesi gerektiğini ve şu anda kaç işçinin ağın bir parçası olabileceğini özetlemesi gerektiğini belirtti.

Ancak Monero bu haberle ilk defa anılmıyor. Bir Europol memurunun yakın zamanda yapılan bir web seminerinde Monero (XMR) işlemlerini takip edemediklerini kabul etmesinden sonra son zamanlarda haberlerde yer aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ