Facebook'un Libra’sı tanıtım belgesini güncelledi ve projedeki erken yatırımcılara ödenmesi gereken temettüleri kaldırmaya karar verdi.

Tartışmalı Libra Tanıtım Bülteninde Değişiklik Yaptı

Facebook'un Libra’sı tanıtım belgesini güncelledi ve projedeki erken yatırımcılara ödenmesi gereken temettüleri kaldırmaya karar verdi.

Facebook, bu yılın başlarında kripto projesini başlattığını duyurdu, ancak sosyal medya devi tüm dünyadaki düzenleyiciler tarafından sürekli denetlendi. Orijinal tanıtım belgesine göre, rezerv varlıklara tahakkuk eden faiz, Libra Derneği üyelerine, projenin en erken yatırımcılarına ve diğerlerine temettü olarak ödeme işlemlerinde kullanılacaktı.

Faiz Sadece Libra’nın Büyümesi İçin Kullanılacaktı.

Güncellenen tanıtım bültenine göre, rezerv varlıklara verilen faiz Libra Derneği üyeleri ile paylaşılmayacak ve sadece sistemin maliyetlerini karşılamak, düşük işlem ücretlerini sağlamak ve daha fazla büyüme ve kabulü desteklemek için kullanılacaktı. Karar, Libra Birliği üyeleri ve para biriminin son kullanıcıları ile çıkar çatışması olasılığını önlemeye yönelik bir karar oldu.

ABD Milletvekilleri Stablecoinlerin Menkul Kıymet Olarak Sınıflandırmasını Teklif Ediyor

Daha önce, birkaç ABD'li milletvekili tüm stablecoinleri menkul kıymet olarak etiketlemek ve ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu tarafından izlenmesi amacıyla bir tasarı önerdi. Ancak, Libra bir menkul kıymet olarak sınıflandırılamayacağını belirtiyor. Dünyanın her yerindeki düzenleyiciler Facebook'u kripto projesi için eleştirdiler.

 


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ