Çin'in bölgede kripto para madenciliği yasağı getirmesinin ardından kripto madenciliği endüstrisinin Tayland'da patlama yaptığı bildiriliyor.

Çin'in bölgede kripto para madenciliği yasağı getirmesinin ardından kripto madenciliği endüstrisinin Tayland'da patlama yaptığı bildiriliyor. Al Jazeera tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, Tayland'daki perakende kripto madencileri büyük miktarlarda madencilik teçhizatı satın alıyor. BTC madenciliği hash oranı, 2021'de Çin'in yasağının ardından %50'den fazla düştü. Büyük madencilik şirketleri, faaliyetlerine devam etmek için ABD ve Kanada gibi diğer yerlere taşındı.

Perakende Kripto Madencileri, Çin'den Sonra Karlı Madencilik İşi İçin Güneydoğu Asya'yı Tercih Etti

Büyük şirketler Kuzey Amerika ve Avrupa'yı seçerken, küçük perakende madencileri karlı madencilik işi için Güneydoğu Asya'yı tercih etti. “Bitcoin dijital dünyanın altınıdır. Ancak bir madencilik teçhizatı, altın madenciliği hisse senetleri gibidir: size altın fiyatına göre temettü ödenir. Taylandlı girişimci Pongsakorn Tongtaveenan, Al Jazeera'ya verdiği demeçte, şu anda yaklaşık 100.000 Taylandlı madenci var. Tayland, son birkaç ayda kripto madenciliği makinelerine olan talepte önemli bir artışa tanık oldu. Sonuç olarak, Taylandlı girişimciler bu yıl Shenzhen'den büyük miktarda Bitmain Antminer SJ19 Pro sipariş etti.

Bitcoin Madenciliği Hash Oranı 2021'de Neredeyse %27 Arttı

Ödüllerde bir kesintiye rağmen, BTC madenciliği dünya çapındaki madenciler için hala karlı. Bununla birlikte, elektriğin maliyeti, madencilik kârlarının genel hacminde önemli bir rol oynamaktadır. Laos'un kripto düzenlemeleri konusunda bir uzman Al Jazeera'ya verdiği demeçte, üretilen elektriğin yüzde 95'inden fazlası ihracat için yapılıyor, bu yüzden fazlalık kullanılmalı yoksa hükümet için büyük bir israf olur" dedi. Bitcoin madenciliği hash oranı 2021'de neredeyse %27 arttı. Esas olarak Güneydoğu Asya'daki perakende kripto madenciliğinde yaşanan sıçrama nedeniyle. Büyük şirketler küresel kripto madenciliği endüstrisinde baskın kalırken, küçük perakende madenciler son altı ayda adil bir pay aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ