Dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olan Tayland, yakında Giriş İçin Elektronik Vizeye (eVOA) blockchain uygulanacak.

Tayland, Daha Yüksek Güvenlik İçin Blockchain

Tayland’ın yeni blok zinciri ile çalışan eVOA sistemi, dijital vize başvuru sürecini hızlandırmayı ve korumayı amaçlıyor ve yakında 20 ülkeden beş milyon ziyaretçi için hazır olacak

eVOA Operatörü Blockchain Odaklı Servis İçin Avustralya Seyahat Firmasıyla Ortak Oldu

Yaklaşan eVOA özelliği, 19 Aralık'ta Cointelegraph ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre, Tayland için eVOA'yı işleme lisansına sahip bir şirket olan Avustralya seyahat şirketi ShareRing ve Gateway Services'in ortak bir çabası. Çin'den ve Hindistan'dan gelen ziyaretçilere odaklanarak blockchain etkin eVOA hizmeti hayata geçiriliyor.

Yeni özellik, ShareRing CEO'su ve kurucusu Tim Bos'a göre, Tayland'ın vize başvurusu için mevcut Varışta Vize İşlemi süreci Tayland'daki hava limanlarında veya kara giriş noktalarında yapıldığı için vize başvuru sürecini kolaylaştıracak. Bu süreç kağıt tabanlıdır ve seyahat edenlerin uçak biletlerinin basılı kopyaları, konaklama onayları ve fotoğrafları gibi çeşitli belgeleri getirmelerini gerektirir. Böyle bir işlemin tamamlanması genellikle yaklaşık bir saat sürüyor.

Blockchain Teknolojisi, Dijital Vize Uygulamalarının Güvenliğini ve Hızını Artırmak İçin Kullanılıyor

ShareRing CEO'su, sayısallaştırılmış başvuru sürecinin eVOA sağlayıcısının büyük riskli dolandırıcılık veya hatalarla ilişkili olması nedeniyle, ShareRing'in güvenliğini, hızını ve kalitesini artırmak amacıyla ShareRing'in Gateway Hizmetleri ile birlikte çalıştığını belirtti.

Özellikle, ShareRing, optik karakter tanıma (OCR) sağlayan ve tüm bilgileri blockchain üzerindeki tek bir dosyaya şifreleyerek verileri koruyan kendi kendine özgü kimlik teknolojisi OneID ile Gateway Hizmetleri sağlar. Bos, böyle bir blockchain teknolojisi ve OCR kombinasyonunun, eVOA ortaklarının tüm bilgileri manuel olarak doğrulaması için gereken süreyi azalttığını açıkladı.

Ek olarak, ShareRing, ilk pilot uygulamalarını başarıyla tamamladıktan sonra blockchain tabanlı vize başvuru sisteminin küresel olarak genişlemesini görüyor. Bos son olarak şu ifadelere yer veriyor:

 

“Bunu, diğer ülkelere olası genişletme için bir plan olarak görüyoruz. Diğer ülkelere girmeden önce tam burada elde ettiğimizden emin olmamız gerektiğinden bu süreç aceleci olacak bir süreç değil.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ