Ülkenin maliye bakanlığının bir parçası olan Tayland’ın kamu borç yönetimi ofisi (PDMO), blockchain aracılığıyla halka tasarruf bonosu çıkaracak.

Tayland Hükümeti Blockchain Aracılığıyla Halka Tasarruf Bonosu Çıkaracak

Ülkenin maliye bakanlığının bir parçası olan Tayland’ın kamu borç yönetimi ofisi (PDMO), blockchain aracılığıyla halka tasarruf bonosu çıkaracak.

Yerel basında çıkan haber Nation Thailand Salı günü haber verdi ve PDMO'nun nominal değeri 1 baht (~ 0,030 $) olan 200 milyon baht (~ 6,5 milyon $) tahvil ihraç ettiğini söyledi.

Blockchain teknolojisi, PDMO'nun, genellikle 1000 baht (~ 32 $) fiyatta olan tahviller için böyle düşük bir fiyat belirlemesini sağladı. Milletvekili Patricia Mongkhonvanit, “Bu, taban seviyesinde daha fazla insanın hükümetin tasarruf bonolarını satın almasını sağlamalı,” dedi.

PDMO, tahvilleri dağıtmak için devlete ait Krung Thai Bank’ın (KTB’lerin) blockchain platformunu ve e-cüzdanını kullanacak. Mongkhonvanit, minimum satın alma sınırının alıcı başına 100 tahvil olduğunu söyledi.

Bankanın blockchain platformu “insanların ve yatırımcıların banka şubelerine gelmeden veya ATM makineleri kullanmadan bonoları satın almalarını sağlayacak. Tek ihtiyacınız olan bir KTB hesabı ve e-cüzdanınızda kredi. ”

 Banka ve maliye bakanlığının tahvillerle ilgili daha ayrıntılı bilgiyi rapora göre daha sonraki bir tarihte açıklaması bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ