Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto varlıklarının büyümesini kolaylaştırmak için dijital varlık işletme düzenlemelerini değiştirmeyi planlıyor.

Tayland Piyasayı Canlandırmak İçin Kripto Para Düzenlemelerini Değiştirmeyi Planlıyor.

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto varlıklarının büyümesini kolaylaştırmak için dijital varlık işletme düzenlemelerini değiştirmeyi planlıyor.

Bangkok post’un haberine göre, Tayland’ın SEC’i, kripto pazarını canlandırmak için kripto düzenlemelerini değiştireceğini açıkladı. Tayland SEC Genel Sekreteri Ruenvadee Suwanmongkol, mevcut düzenlemeleri incelemek ve ülke içindeki dijital varlık işletmelerini geliştirmek için bunları değiştirmek istediklerini belirtti.

“Olası Engelleri Keşfetmeye İhtiyacım Var.”

Genel Sekreter Suwanmongkol, kripto düzenlemelerinin modası geçmiş olmaması ve özellikle yeni dijital varlık ürünleri için pazar ihtiyaçlarına cevap vermesi ve küresel pazarla rekabet edebilmesi gerektiğini belirtti. Ona göre SEC, endüstrinin büyümesine yardımcı olmak için olası engelleri keşfetmeye ihtiyaç duyuyor.

Mevcut yasalara göre, kripto borsaları ve bayilerinden Maliye Bakanlığı lisanslarına başvurmaları gerekirken, ICO'ların SEC tarafından onaylanması gerekiyor.

BEŞ Şirkete Kripto Borsası Lisansı Verildi.

SEC'e göre, ülkede beş kripto şirketine kripto para borsası açma lisansı verildi. Suwanmongkol ayrıca çeşitli ICO başvuruları aldıklarını bildirdi. Bitkub Online Co. Ltd. ve Satang Pro Corporation, lisans alan beş borsadan ikisidir.

Yeni kripto düzenlemeleri ile SEC, yatırımcıları sahte işletmelerin dolandırıcılık ve aldatma riskinden korumayı ve ayrıca kara para aklama ve diğer yasa dışı faaliyetleri önlemeyi amaçlamakta.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ