Tayland SEC, ülke içinde faaliyet gösterdiği için Binance hakkında suç duyurusunda bulundu.

Tayland SEC’den Binance Hamlesi Geldi – Neler Oluyor?

Tayland SEC, ülke içinde faaliyet gösterdiği için Binance hakkında suç duyurusunda bulundu.

Haber, Cayman Adaları Para Otoritesinin borsayı lisanssız faaliyet gösterme konusunda uyarmasından bir gün sonra geldi.

Haber, İngiltere, Singapur ve Japonya'dan gelen uyarıların arkasından geliyor.

Binance, borsaya karşı suç duyurusunda bulunan Thai SEC'in son eyleminin ardından daha sıcak suda görünüyor.

Binance, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler çeşitli nedenlerle borsayı hedef aldığından zorlu birkaç hafta geçirdi.

Dünyanın en büyük kripto para borsasına karşı harekete geçen son ülke ise Tayland. Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) yakın tarihli bir notta SEC, Binance'e lisanssız bir dijital varlık işletmesi işlettiği için suç duyurusunda bulundu.

Duyuru ayrıca, “Binance, Tayland halkını ve yatırımcıları, web sitesi veya Facebook Sayfası aracılığıyla hizmetlerini kullanmaya çağırdı: Binance Thai Community.”

SEC daha önce Binance'e bir uyarı mektubu yayınlayarak borsadan iddialara yazılı bir yanıt vermesini istemişti. Ancak Binance, öngörülen zaman çerçevesi içinde bir yanıt gönderemedi.

Duyuruya göre, ihlal, “iki yıldan beş yıla kadar hapis cezasına ve 200.000 ila 500.000 baht para cezasına ve her gün için 10.000 baht'ı geçmemek üzere günlük para cezasına yol açabilecek cezai olarak kabul ediliyor.”

Bildirim şimdi SEC'in borsaya karşı bir soruşturma ve yasal işlem başlatacağı anlamına geliyor.

Diğer ülkeler de Binance'i hedefliyor

Son zamanlarda, Cayman Adası Para Otoritesi (CIMA), Binance'in ülke içinde bir kripto borsası olarak faaliyet gösterme yetkisinin olmadığını da duyurdu. Düzenleyici kurum, “CIMA, kamuoyunu Binance, Binance Group ve Binance Holdings Limited'in Cayman Adaları'ndan veya bu adalar içinde bir kripto para borsası işletmek üzere tescilli, lisanslı, düzenlemeli veya Otorite tarafından yetkilendirilmemiş olduğunu bilgilendirmek istiyor” dedi.

Kripto borsasına karşı en son uyarı grubu, her ikisi de şu anda düzenlemeye tabi olmayan yargı bölgelerinde faaliyet göstermek için borsaya karşı uyarıda bulunan Singapur ve Japonya'dan gelen uyarıların ardından geliyor. Birleşik Krallık da borsaya karşı uyarılar sunarak Binance'e karşı adımlar attı.

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Twitter'da yaptığı açıklamada, "Bizi takip eden/destekleyenler için, biliyorsunuz biz tartışmalara/kavgalara girmeyiz, sorunları çözmeye odaklanıyoruz ve yapacağız. Her zaman olduğu gibi, güveniniz ve desteğiniz için teşekkür ederiz! Birlikte büyümeye devam edeceğiz” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ