Tayland Turizm Otoritesi, Krallığı turistler ve kripto yatırımcıları için daha çekici hale getirmek için kendi kripto para birimini başlatmayı düşünüyor.

Tayland Turizm Otoritesi, Krallığı turistler ve kripto yatırımcıları için daha çekici hale getirmek için kendi kripto para birimini başlatmayı düşünüyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Tayland Turizm Otoritesi (TAT), Krallığı turistler ve kripto yatırımcıları için daha çekici hale getirmek için kendi kripto para birimini piyasaya sürmeyi düşünüyor. TAT Coin, birçok kripto para sahibi ve yatırımcısından yararlanmayı amaçlayan Tayland turizm kurulu tarafından piyasaya sürüldü. Ajans şu anda Tayland Menkul Kıymetler Borsası ile kuponlarla birlikte kullanılacak, ancak raporlara göre ticarete konu olmayacak dijital token konusunda görüşmelerde bulunuyor.

Turizm Acentesinin Ayrıca SEC'den İzin Ve Düzenleyici Onay Alması Gerekecektir

Devlet destekli turizm acentesinin ayrıca, daha önce kripto operatörleri için lisans verme konusunda isteksiz olduğunu gösteren ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan izin ve düzenleyici onay alması gerekecek. TAT Başkanı Yuthasak Supasorn, fintech ve kripto para biriminin dünyayı değiştirdiğini ve Tayland'ın buna ayak uydurması gerektiğini söyledi. “Geleneksel iş modeli yeni değişikliklere ayak uyduramayabileceğinden 'kriptoculuğu' başlatmak için turizm operatörlerimiz için dijital altyapı ve dijital okuryazarlık hazırlamalıyız,” dedi.

 

Tayland, Küresel Bir Kripto Merkezi Olmayı Hedefliyor

Ajansın Tayland'ı küresel bir kripto merkezine dönüştürmek için büyük planları var, ancak finansal düzenleyiciler hala dijital varlıklara karşı temkinli. TAT, havaalanlarında “kripto göçebelerinin” seyahatleri sırasında kullanabilecekleri bir bitcoin banka kartı sunarak “kriptoculuğunu” geliştirmeye başlayabilir. Şu anda bu, TAT Coin'de olduğu gibi sadece bir konsept olarak kalıyor. Tayland ajansı daha önce pandemi başlamadan önce adayı yılda 40 milyona kadar turistin ziyaret ettiğini iddia etmişti. Bugün, ülke sokağa çıkma yasağı, tam kilitlenme ve sıkı ve pahalı karantina prosedürlerinden geçmesi gereken turistlere büyük ölçüde kapalı olduğu için bu sayı birkaç bine düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ