Asya ülkesinin vergi memuru, Tayland'daki kripto para yatırımcılarının yakında bu aydan itibaren iyi düzenlenmiş bir vergilendirme politikasına sahip olacağını açıkladı.

Asya ülkesinin vergi memuru, Tayland'daki kripto para yatırımcılarının yakında bu aydan itibaren iyi düzenlenmiş bir vergilendirme politikasına sahip olacağını açıkladı. Tayland Gelir Departmanı, Ocak ayının sonundan önce sonuçlanmasını beklediği kripto para ticaretinden elde edilen kârlar üzerindeki stopaj vergisini hesaplamak için net kriterler üzerinde çalıştığını söyledi. Gittikçe daha fazla sayıda milletvekili artık ülkelerinde kripto para yasaları getiriyor.

Tayland Vergi Dairesi, Kripto Vergi Kanununu Düzenlemeden Önce İlgili Tüm Devlet Kurumlarıyla Beyin Fırtınası Yapacak

Tayland Başbakanı Prayut Chan-o-cha, Tayland vergi dairesine ilgili tüm devlet kurumlarıyla beyin fırtınası yapması ve ardından dijital varlık endüstrisi için net yönergeler hazırlaması talimatını vermişti. Vergi Dairesi Genel Müdürü Ekniti Nitithanprapas'ın açıkladığı gibi, ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Tayland Menkul Kıymetler Borsası ve Tayland Bankası ile görüşmeler yaptı. Şimdi kripto para yatırımcıları için yönergeler hazırlamadan önce özel sektördeki paydaşlarla görüşmeyi planlıyor. Asya ülkesi daha önce kripto endüstrisinin etkin noktası olma arzusunu dile getirmişti.

Vergi Dairesi, Tüm Dijital Para Birimi Kazançları İçin %15 Stopaj Vergisine Karar Verdi

Ekniti'ye göre, vergi mükellefi henüz tüm yönergeleri hazırlamamış olsa da, ister blok ödül madenciliğinden isterse kripto varlıklarının yatırımından elde edilen faizden olsun, tüm dijital para birimi kazançları için %15'lik bir stopaj vergisine karar verdi. Vergi memuru, Tayland'a yatırım yapan kripto paranın son yıllarda patladığını belirtti. Ancak sektör hala nispeten gençti ve vergi dairesi için her şey yeniydi. Yine de departman, düzenlemeler ve üstel büyüme arasındaki dengeyi bulmaya çalışırken sektördeki gelişmeleri yakından takip ediyordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ