Tayland'daki en büyük bankalardan biri, ülkenin önde gelen kripto borsasına yatırım yaptı.

 Tayland'daki en büyük bankalardan biri, ülkenin önde gelen kripto borsasına yatırım yaptı. Siam Commercial Bank, Tayland'da daha fazla ana akım kripto kabul görebilecek bir hareketle Bitkub Borsasının %51'ini satın almak için yarım milyar doların üzerinde yatırım yaptı. Tayland'ın en eski bankası olan Siam, holding şirketi SCB X aracılığıyla Bitkub'a yatırım yaptı.

Siam Ticari Bankası, Bitkub'daki Hissesi İçin 537 Milyon Dolar Ödedi

Duyuruya göre, banka Tayland'daki birkaç lisanslı borsadan birindeki hissesi için 17.85 milyon THB (537 milyon ABD Doları) ödedi. Bitkub, Tayland pazarında baskın borsadır ve SCB'nin açıklamasına göre yerel dijital varlık piyasasının %90'ından fazlasını elinde bulundurmaktadır. Eylül ayında sona eren dokuz ay boyunca, 30 milyar dolarlık işlem hacmi işlediği ve 46 milyon dolarlık net kar elde ettiği bildirildi. CoinMarketCap verileri, geçtiğimiz gün 303 milyon dolar işlendiğini gösteriyor. Giderek daha fazla büyük kurum, dünya çapında kripto işletmelerine yatırım yapıyor.

“Siam, Satın Alımını Yerel Dijital Varlık Alanındaki Büyüme Değerlendirmesine Dayandırdı.”

Siam Commercial Bank CEO'su Arthit Nanthawittaya, bankanın satın alımını son iki yılda yerel dijital varlık alanındaki büyümeyi değerlendirmeye dayandırdığını söyledi. CEO'suna göre banka, endüstrinin büyümesine yardımcı olabilecek yolları düşünüyor. Siam, yakın zamanda 2025 yılına kadar Güneydoğu Asya pazarına hakim olma ve 200 milyon müşteriye ulaşma iddialı hedefiyle bir Fintech şirketi olarak yeniden markalaştı. Bitkub bu genişlemede önemli bir rol oynayabilir ve Siam'ın Web 3.0'a girmesini sağlayabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ