Taylandlı teknoloji firması Jasmine Technology, bu yılın başlarında bir Bitcoin madenciliği birimini açıkladıktan sonra hisse fiyatında muazzam bir artışa tanık oldu.

Taylandlı teknoloji firması Jasmine Technology, bu yılın başlarında bir Bitcoin madenciliği birimini açıkladıktan sonra hisse fiyatında muazzam bir artışa tanık oldu. Şirket, duyurunun ardından bu yıl piyasadaki diğer tüm teknoloji şirketlerinden daha yüksek olan %6,700 hisse artışı yaşadı. Teknoloji firması madencilik operasyonundan kazanç elde etmedi, bu da değerlemedeki artışı daha da şaşırtıcı hale getiriyor.

Jasmine Technology Şu Ana Kadar Sadece 8 BTC Üretti

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Soraj Asavaprapha da performans karşısında şaşırdığını belirterek, “Yatırımcılardan gelen güçlü tepki beklentilerimizi aştı. Bu daha başlangıç olmasına rağmen, yeni yönümüze yönelik iyimser bir iyimserlik var.” Teknoloji firması, duyurudan önce zaten iyi bir büyüme yaşıyordu ve ardından plan ortaya çıktığında yola çıktı. Üçüncü çeyrek kazançları, hisse fiyatını daha da yukarı çekti. Jasmine Technology şimdiye kadar sadece 8 BTC üretti, ancak Başkan gelecek yılın çok daha verimli olacağını söyledi.

Jasmine Tech, 7.000 Bitcoin Madenciliği Birimine 98 Milyon Dolar Yatırım Yapmayı Planlıyor

Teknoloji devi, 7.000 Bitcoin madenciliği birimine 98 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor. Bitcoin'in fiyatı 30.000 doların üzerinde olduğu sürece madencilik operasyonu da karlı olacak. Tayland şu anda kripto para birimi endüstrisini düzenliyor, ancak yöneticileri bunun operasyonlarını etkileyeceğine inanmıyor. Ülke, Bitcoin madenciliği gibi işletmelerin nasıl ele alınacağını düşünen birçok ülkeden biri ve bazı hükümetler bunu tamamen yasaklıyor. Daha önce bildirildiği gibi, Tayland Merkez Bankası, Ocak 2022'de “Finansal Manzara” hakkında bir danışma belgesi yayınlamayı planlıyor. Rapor, kripto kullanıcıları ve işletmeleri için “kırmızı çizgiler” dediği şey için bir fikir birliği arayacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ