TD Ameritrade'den Sunayna Edelman geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve blockchain'i "ayırmanın" zor olduğunu söyledi.

TD Ameritrade: Bitcoin (BTC) Kalmak İçin Burada

TD Ameritrade'den Sunayna Edelman geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve blockchain'i "ayırmanın" zor olduğunu söyledi.

LINC konferansı sırasında Tuteja, “Blockchain ve bitcoin'i ayırmak gerçekten çok zor” dedi.

Bu, diğer blockchain uygulamaları gelişecekken Bitcoin'in kenarlara itileceğine inanan eleştirmenlerin karşısında uçuyor.

Anti-Bitcoin Anlatıları Parçalanıyor

"Bitcoin değil Blockchain", 2018 ayı piyasası boyunca baskın anlatılardan biriydi. Canavar 2017 rallisinden sonra BTC fiyatı bir kaya gibi düşmeye başladı ve birçok işletme blockchain'i yeni bir nakit para fırsatı olarak gördü.

Berkshire Hathaway CEO'su Warren Buffett bile Bitcoin'i çöpe atarken teknolojiyi "önemli" olarak nitelendirdi.

Ancak, şimdi en iyi kripto para biriminin hiçbir yere gitmediği açık ve blockchain ana kullanım durumunu gölgede bırakmayacak.

Bunlar sadece boş kelimeler değil. 2019 yılında, blockchain odaklı girişimlerin girişim finansmanı yüzde 60'lık bir isabet aldı. Bu arada, BTC aynı yıl içinde yüzde 95'ten fazla yükseldi.

Yüzde Bir Fark Yaratabilir

Edelman Finansal Motorlar kurucusu Ric Edelman yatırımcılara özkaynaklarının en az yüzde birini Bitcoin'e tahsis etmelerini önermekte. İlk kripto para biriminin on yıldan uzun bir süredir var olmasına rağmen, hala BTC'ye bu kadar küçük bir tahsisi açıklayan bir deney olarak algılanıyor.

Edelman, “% 1 tahsisatının müşteriye maddi zarar vermeyeceğini kabul etmeliyiz” diyor.

Yine de, kriptoya böyle muhafazakar bir yaklaşımla bile, yatırımcılar getirilerini önemli ölçüde artırabilir. BTC tahsisinde portföyünüzün yalnızca yüzde birini tutmak, dört yıl içinde S&P 500'ün getirilerini eşleştirmek için yeterli.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ