Birçok altcoin'de görülen yüksek orana rağmen, bitcoin fazla etki göstermeden gizleniyor.

Çin kaynaklı kripto para birimleri, bitcoin konsolide edildikçe yükseliyor.  Bu yükseliş gerçekleşirse, BTC 9.700 ABD Dolarını aşabilir. Sektördeki en önde gelen analistlerden biri, bu haftaki öncü şifreleme para birimi hakkındaki görüşlerini paylaşıyor.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in blockchain teknolojisini benimseme kararının ardından, Çin merkezli birçok kripto para birimi piyasa değerlerinde önemli bir artış gördü. Örneğin VeChain, yüzde yüz seksen beş oranında yükselirken, NEO o zamandan bu yana neredeyse yüzde yüz oranında sıçrama yaptı.

Bu altcoinlerde görülen yüksek volatiliteye rağmen, bitcoin fazla etki göstermeden gizleniyor. Kripto topluluğunda ünlü bir teknik analist, BTC'nin önemli bir fiyat hareketinin eşiğinde olduğuna inanıyor.Son üç haftada bitcoinde görülen düşük dalgalanma seviyesi, üç paralel çizgiden oluşan on iki saatlik grafikte azalan bir paralel kanal oluşumuna yol açtı. BTC her ne zaman alt çizgiye düşerse, tekrar artarak orta ya da üst sıraya geri döner. Tersine, üst çizgiye geldiğinde, orta veya alt çizgiye geri çeker.

Mevcut durum içerisinde bitcoin, alt paralel çizginin etrafında işlem gördüğünden ötürü, tutarındaki artış BTC'yi yeniden üst seviyeye taşıyabilir. Eğer arkasındaki alım baskısı yeterince güçlü ise, bitcoin inen paralel kanaldan çıkabilir. Bu teknik modelin dalgalanmanın bir parçası olduğunu göz önünde bulundurarak bitcoinin yükselişe devam etmesine önayak olabilir.

Investopedia, bull flag'i 25 Ekim tarihinden itibaren on iki saatlik çizelgelerle bitcoin üzerine gelişen bir süreklilik modeli olarak tanımlamıştır. Bitcoin'i yaklaşık 10.500 dolara taşıyan bu yükseliş, bu tabloyu oluşturmuştur. Aynı zamanda 27 Ekim de başlayan mevcut yükselme de bu tabloyu yaratmaktadır. Bu teknik model, önceki trendin aynı yönünde bir yükseliş tahmin etmektedir. Bu tablodaki zirve, hedefin %26.50'sini göstermektedir. Eğer geçerli olursa bitcoin 11.300 dolara kadar yükselebilir.


Bitcoin'i Anlamak ve Finansal Zirvenin Organizatörü ve JP. Morgan'ın eski başkan yardımcısı Tone Vays, CCN adlı kanala Bitcoin'in haftayı bitirme şekline bakıldığında, onun daha da düşeceği izlenimi verdiğini ileri sürdü.
Vays, ''Hafta sonu bitcoin fiyatının önümüzdeki haftalarda hiç hareket etmediği varsayılırsa, mevcut haftalık şemada en düşük seviyeye yakın olabilir. Bu senaryo da, önümüzdeki günlerde bitcoin'in daha da düşeceği yönünde.'' Vays’e göre, bitcoin 8.500 $ destek seviyesini kaybettiğinden düşüş eğilimi gösteriyor. Vays sözlerini ''Eğer bitcoin gelecek hafta gerçekten düşerse, 7.200 dolar civarında makul bir destek olacak. Bu fiyat seviyesi, elli haftalık hareketli ortalama ve % 61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesi ile desteklenmektedir.'' şeklinde devam etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ